„Před jedenáctou hodinou jsme na lince tísňového volání přijali oznámení, že na vjezdu do nádraží v Němčicích nad Hanou od železniční stanice Nezamyslice došlo ke střetu osobního vlaku s několika ovcemi. V důsledku rozpojení hadic na vlaku došlo k úniku vzduchu a zastavení soupravy," řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Policisté na místě zjistili, že stádo ovcí se na železniční trať a do její blízkosti dostalo poté, co uteklo z oploceného výběhu nedaleko trati. Dalším šetřením policisté zjistili, že ovce utekly dírou v plotě, kterou si samy udělaly. Zatímco pak při srážce nebyl zraněn nikdo z cestujících, ovce tolik štěstí neměly.

„Při střetu tři ovce uhynuly. Zbytek stáda se jeho majiteli podařilo zahnat zpět do ohrady a díru v plotě zabezpečit," dodal František Kořínek. Rozpojené hadice na vlaku se podařilo zapojit. Škoda na vlakové soupravě tedy nevznikla a vlak mohl pokračovat v jízdě s jedenáctimi­nutovým zpožděním.

K protiprávnímu jednání zde nedošlo. Nešlo ani o dopravní nehodu, protože vlak není v zákoně o silničním provozu veden jako vozidlo. Proto policisté zákrok ukončili.