"O půl druhé v noci jsme vyjížděli k dopravní nehodě tří vozidel na 270. km dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu," informoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Dálnice byla na několik hodin ve směru na Ostravu uzavřena, čímž se ucpaly všechny příjezdy a nájezdy na a z D46 a i D35. Dálnice D35 byla částečně zprůjezdněna jedním pruhem v devět hodin dopoledne. O půl jedenácté byl provoz na dálnici plně obnoven.

Předjížděl, kde neměl

"Sedmapadesátiletý řidič dodávkového vozidla Iveco s přívěsem, převážející tři osobní vozidla, jel v levém jízdním pruhu a předjížděl nákladní vozidlo Mercedes. Přitom nepřizpůsobil rychlost jízdy místní úpravě na komunikaci, a to zúžení jízdních pruhů," popisoval Hejtman.

Nerespektoval dopravní značení

"Pravou stranou narazil do levé přední části nákladního vozidla. Řidič přestal mít nad vozidlem kontrolu a narazil do betonových středových svodidel a pravých ocelových svodidel," přiblížil policejní mluvčí.

Odpojený přívěs zastavila betonová svodidla, dodávka zůstala stát přes oba jízdní pruhy. Při nehodě došlo k uvolnění částí vozidla, do kterých narazil řidič vozidla Audi A6.

Zraněn byl pouze řidič dodávky, který byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Dálnice byla na několik hodin ve směru na Ostravu uzavřena.