"V úterý 15. ledna v dosud přesně nezjištěné době do 7:50 hodin poškodil neznámý řidič nezjištěným vozidlem světelné zabezpečovací zařízení železničního přejezdu mezi obcemi Prostějov a Smržice. Řidič dodávkového nebo nákladního automobilu nehodu neoznámil, ale z místa ujel," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Policie se obrací na občany s prosbou o pomoc k objasnění této nehody a současně vyzývá řidiče ke zvýšené opatrnosti na inkriminovaném přejezdu.

"Obracíme s prosbou o pomoc na svědky, kteří viděli průběh nehody, případně by o ní mohli poskytnout jakékoli informace," prosí veřejnost František Kořínek.

Se svými poznatky se svědci mohou na policisty dopravního inspektorátu Prostějov v době od 7:00 do 15:00 hodin obrátit osobně na adrese Havlíčkova 16b, Prostějov, nebo telefonicky na číslo 974 781 251. Případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.

Policie dále občany upozorňuje, že světelné zabezpečovací zařízení železničního přejezdu bude až do uvedení do původního stavu mimo provoz. 

Dosavadním šetřením se prostějovským policistům podařilo zjistit, že dopravní nehoda se stala přibližně v 7:25 hodin a viníkem je řidič dosud přesně neustanoveného nákladního automobilu modré barvy s návěsem s plachtou šedé, nebo bílé barvy. Přední a zadní čelo plachty návěsu má barvu červenou. Řidič k místu přijel od ulice Vápenice, v křižovatce se otočil a vrátil se zpět do města Prostějova. K poškození železničního zařízení došlo právě při otáčení. V době události v místě stál jeden další kamion a nejméně dva osobní automobily. Tímto žádáme jejich řidiče i jakékoli další svědky, aby se se svými informacemi obrátili na prostějovské policisty.