V pondělí odpoledne jel řidič v seniorském věku po prostějovské ulici Vápenice s vozidlem značky Ford směrem na ulici Olomouckou. Před ním v tu dobu jelo osobní vozidlo, které zastavilo před přechodem pro chodce, aby čtyřicetiletá chodkyně mohla bezpečně přejít na druhou stranu k Smetanovým sadům.

Po zastavení vozidla chodkyně vstoupila na přechod a přibližně v jeho polovině se rozeběhla.

Mladá řidička nedala v Mostkovicích přednost a motorkář skončil po střetu na silnici.
FOTO: Nedala v Mostkovicích přednost a motorkář skončil v nemocnici

"Řidič fordu ale za prvním vozidlem nezastavil, objel ho zprava po vodorovném značení a najel na přechod, kde levou stranou auta ženu srazil. Po pádu na vozovku se chodkyně zvedla a přešla na chodník, kde jí první pomoc poskytli svědci nehody a přivolali záchrannou službu," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová a pokračovala: "Řidič fordu po kolizi zastavil asi padesát metrů za místem střetu, vystoupil a šel směrem ke sražené chodkyni. Po chvíli si to sedmdesátník rozmyslel, otočil se, sedl do auta a z místa odjel."

Vezl vnoučata

Policisté chlapíka bez kousku svědomí dopadli. Do necelé hodiny byl vypátrán a zastaven hlídkou policie na Olomoucku. Hájil se tím, že o nehodě ví, ale vezl vnoučata a neměl čas, proto z místa odjel.

S oběma účastníky byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem.

U řidiče byl rovněž proveden orientační test na drogy se stejným výsledkem. Hmotná škoda byla předběžně stanovena ve výši patnáct tisíc korun. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu.