„V pátek krátce po šesté hodině ráno osmačtyřicetiletý cyklista z dosud neznámých důvodů při jízdě Čelechovicemi na Hané v mírné pravotočivé zatáčce nezvládl řízení a upadl na silnici. Při pádu si dle lékaře způsobil těžké zranění na hlavě. Letecká záchranná služba ho přepravila do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Dodal, že při nehodě vznikla jinak škoda pouze sto korun. Policisté nemohli kvůli zdravotnímu stavu provést dechovou zkoušku, došlo tak k nařízení odběru krve.

Ve čtvrt na tři stejného dne došlo ve Vrbátkách k dopravní nehodě cyklistky s osobním automobilem.

„Pětačtyřicetiletá cyklistka při najíždění na hlavní komunikaci u železničního přejezdu, nerespektovala dopravní značku Dej přednost v jízdě a narazila do pravé strany projíždějícího auta Opel. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění cyklistky, který skončil na ošetření v prostějovské nemocnici. Ke zranění dalších lidí nedošlo," shrnul následky nehody policejní mluvčí.

Při nehodě také došlo ke škodám celkem za dvacet tisíc korun. Policisté nezjistili, že by některý z účastníků pil před jízdou alkohol. Cyklistka dostala za svůj přestupek pětiset korunovou pokutu.

Srážka s autem na rondelu

V sobotu v osm hodin ráno se bouralo znovu. Tentokrát Plumlovské ulici v Prostějově, kde se srazila cyklistka s automobilem.

„Sedmdesátiletý řidič se s osobním vozidlem Chevrolet na okružní křižovatce s ulicemi Anglická a Josefa Lady střetl s pětapadesátiletou cyklistkou, která jela stejným směrem uprostřed jízdního pruhu. Řidič s automobilem jel vpravo vedle cyklistky, když ta chtěla odbočit do Anglické ulice. Došlo k bočnímu střetu pravého boku cyklistky s levým bokem automobilu," řekl František Kořínek.

Cyklistka po nárazu spadla na vozovku a lehce se přitom zranila. Na automobilu a kole vznikla škoda přes pět tisíc korun. Ani tentokrát policisté nezjistili, že by některý z účastníků nehody před vyjetím do ulic pil alkohol.

Ze zkratky do bezvědomí

Tentýž den před sedmnáctou hodinou jel šestatřicetiletý cyklista po cyklostezce mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané.

„Při projíždění pravotočivé zatáčky si chtěl úsek zkrátit a vyjel mimo cyklostezku do vyježděné stezky v trávě. Při najíždění zpět na cyklostezku nezvládl řízení svého bicyklu a upadl na zem. Po pádu zůstal ležet v bezvědomí na zemi," uvedl František Kořínek.

Cyklista měl však štěstí v neštěstí, dostalo se mu totiž první pomoci.

„Poskytla mu ji jeho přítelkyně, která jela před ním. Policisté, kteří na místo dorazili zjistili, že cyklista před jízdou notně popíjel. Naměřili mu přes dvě a půl promile alkoholu," řekl ke stále vyšetřované nehodě.

V sobotu po devatenácté hodině pak došlo v Prostějovské ulici v Mostkovicích k poslední, páté nehodě. Tentokrát se srazily osobní automobil Renault a cyklista.

„Šestadvacetiletá řidička automobilu, dle svých slov vlivem oslnění sluncem, přehlédla odbočujícího dvaašedesátiletého cyklistu. Muž při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění," uzavřel František Kořínek s tím, že událost stále policie vyšetřuje.