Plné ruce práce měli v úterý dopoledne hasiči v Hrdibořicích. Na vině byl řidič cizí státní příslušnosti, který se vydal v malé vesničce na Prostějovsku po místní komunikaci. Těžkotonážní kamion se ale na úzkou cestu logicky nevešel a při otáčecím manévru mu navíc stál v cestě strom a dopravní značky.

"V úterý dopoledne jel s kamionem s návěsem řidič cizí státní příslušnosti obcí Hrdibořice a dle jeho výpovědi ho zavedla na místní komunikaci. Při jízdě poškodil značku Konec stezky pro chodce a když zjistil, že tudy se nikam nedostane, chtěl se otočit. Při couvání ale poškodil další značku Zákaz vjezdu vozidel, jejichž hmotnost přesahuje vyznačenou mez 5t," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Strom jej dál nepustil

Při dalším manévru porazil listnatý strom, na kterém zůstal nakonec zaklíněn. Na místo byli povoláni hasiči, kteří pořezali strom a uvězněný kamion vyprostili. Dechová zkouška u řidiče nevykázala žádné požití alkoholu.

Ke zranění řidiče nedošlo a škoda byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Ze strany policistů byla událost vyřešena uložením blokové pokuty.