Tragédie ve Vícově

Nejtragičtější byla sobotní nehoda elektrokola ve Vícově.

„Čtyřiašedesátiletý řidič z Prostějova nezvládl jízdu, dostal na štěrku smyk a přelétl přes řídítka. Po nárazu zůstal ležet na zemi. I přes okamžitou pomoc svědků a přivolání záchranné služby muž havárii nepřežil," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Srážka v Mostkovicích

V sobotu, krátce před půlnocí, jel šestadvacetiletý řidič vozidla Volkswagen Mostkovicemi Prostějovskou ulicí směrem od Prostějova. Při odbočování do vedlejší ulice U Pomníku přehlédl v protisměru jedoucího cyklistu.

„Dle prvotního šetření nebyl cyklista řádně osvětlený. Došlo ke srážce, při kterém pětadvacetiletý muž na kole utrpěl lehké zranění a byl převezený do nemocnice v Prostějově," řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Při nehodě mohl hrát roli alkohol. Policisté totiž zjistili, že cyklista před usednutím na kolo pil. „Nadýchal přes dvě promile alkoholu. Při nehodě vznikla škoda na autě a kole za čtyřicet pět tisíc korun," doplnil policejní mluvčí.

Ležel na silnici, trefilo jej auto

Třetí nehoda se stala na jihu Prostějovska. V neděli v jednu hodinu a patnáct minut po půlnoci k ní došlo mezi obcemi Otaslavice a Brodek u Prostějova.

„Jednadvacetiletý řidič auta značky Renault narazil do na silnici ležícího třiadvacetiletého muže. Podle přivolaného lékaře mu tak způsobil lehká zranění. Řidič se při nárazu nezranil," informoval policejní mluvčí František Kořínek. U obou účastníků nehody policisté kontrolovali, zda před jízdou nepili. Řidič dechovou zkouškou prošel, chodec ne. Nadýchal téměř dvě promile. 

Narazila do seniora

Pádem a zraněním skončila páteční srážka mezi chodcem a cyklistkou. Došlo k ní před šestnáctou hodinou na cyklostezce mezi Prostějovem a Smržicemi.

„Dvacetiletá žena zezadu narazila do dvaasedmdesáti­letého chodce. Chodec si pádem přivodil lehké zranění. Ani on, ani cyklistka před nehodou nepili," sdělil policejní mluvčí František Kořínek.