„Policisté vyjížděli hned k šesti nehodám. První předzvěstí perného dne na komunikacích byla havárie osobního automobilu značky Škoda Fabia, ke které došlo v pátek po poledni u Dobromilic. Šestadvacetiletá řidička při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou nepřizpůsobila rychlost jízdy. Po najetí pravými koly do vrstvy sněhu při okraji vozovky dostala smyk a vyjela vlevo mimo komunikaci na pole, kde se vozidlo převrátilo přes střechu a následně dopadlo zpět na kola," popsal nehodu a její okolnosti policejní mluvčí František Kořínek.

Dodal, že přestože se nikdo nezranil, škoda se vyšplhala na osmdesát tisíc korun. Policisté na místě zjistili, že řidička před jízdou nepila alkohol. Za způsobení nehody však dostala tisícikorunovou pokutu.

Den na to došlo k nehodě také v Prostějově. Nedaleko nemocnice se srazila dvě auta.

„Kolem deváté hodiny ráno vyrazili policisté k nehodě v ulici Josefa Lady. Dvaadvacetiletý řidič Škody Fabie zde vyjel částečně do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem Škoda Superb. Při nehodě se nikdo nezranil, ani jeden z řidičů také před jízdou nepil alkohol," řekl policejní mluvčí.

O hodinu a čtvrt později se stala další nehoda. Dvě auta se srazila na okružní křižovatce v Krasické ulici.

„Šestapadesátiletá řidička vozidla Mini při příjezdu k této křižovatce na zledovatělé vozovce nedobrzdila. Na rondel tak vjela v době, kdy po ní projížděl automobil značky Volkswagen," uvedl František Kořínek s tím, že se nikdo nezranil.

Ani u této nehody pak nebylo zjištěné popíjení alkoholu před usednutím za volant.

Přemet na střechu a napříč silnice

Ve stejnou dobu řídil šestatřicetiletý muž ve Smržicích osobní automobil Ford. Před křižovatku ulic Olší a Zákantí nepřizpůsobil rychlost své jízdy stavu vozovky a při brzdění dostal smyk.

„Následkem smyku s autem vyjel vpravo mimo vozovku, kde se pravými koly střetl s obrubníkem a dopravní značkou. Při nehodě se nikdo nezranil," uvedl policejní mluvčí s tím, že řidič způsobil na dopravní značce škodu za tisíc korun.

Muž před jízdou nepil alkohol, jeho předčasné ukončení jízdy však policisté ocenili tisícikorunovou pokutou.

Za necelou hodinu, pět minut před čtvrt na dvanáct, došlo k další havárii na silnici z Dobromilic do Pivína.

„Devětašedesátiletý muž za volantem Škody Felicie na namrzlé vozovce vyjel mimo komunikaci, kde se střetl s travnatým břehem. Vozidlo se po té vymrštilo zpátky na vozovku, kde se převrátilo na střechu a zůstalo stát přes oba jízdní pruhy," řekl František Kořínek s tím, že ani tentokrát se nikdo nezranil. Stejně tak řidič před jízdou nepil.

Octavia letěla do stromu a do pole

Ve stejný den kolem druhé hodiny odpoledne také situaci na silnici neustál dvaatřicetiletý řidič. Nedaleko Bedihoště ho překvapila při řízení Škody Octavie zledovatělá vozovka.

„Při jízdě směrem do Výšovic dostal v levotočivé zatáčce na namrzlé vozovce smyk. Následkem toho vozidlo vyjelo vpravo mimo silnici, kde pravým bokem narazilo do vzrostlého stromu. Po nárazu vozidlo ještě setrvačností pokračovalo dále do pole, kde se zastavilo," uvedl František Kořínek.

Řidič ani nikdo jiný se nezranil. Na autě a stromě však vznikla škoda za padesát pět tisíc korun. Policisté nehodu, při které zřejmě nehrál roli alkohol, nadále vyšetřují.

Nezastavil na konci cesty

K poslední sobotní nehodě došlo nedaleko žešovského hřbitova. Sedmatřicetiletý řidič za volantem Volkswagenu nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky a na náledí nedobrzdil v místě, kde komunikace končí.

„Narazil tak do sloupku s dodatkovou tabulkou a vyjel mimo silnici. Při nehodě se nikdo nezranil, řidič však způsobil škodu za více než čtyřicet tisíc korun. Řidič dostal pokutu za dva tisíce korun," uzavřel výčet nehod policejní mluvčí František Kořínek.