Krátce před šestou ranní se v úterý na křižovatce ulice Svatoplukovy a Vrahovické srazilo osobní auto s cyklistkou. Osmatřicetiletá řidička Škody Fabia , která jela od ulice Svatoplukovy zřejmě nedala přednost v jízdě v křižovatce s ulicí Vrahovická. Pětačtyřicetiletá řidička upadla na zem a utrpěla lehké zranění. Škoda byla vyčíslena na 3 tisíce.

„Přesné okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření," informovala k nehodě mluvčí policistů Irena Urbánková.

Krátce před čtvrtou odpoledne si pak ve Smržicích vyžádal lehké zranění střet fordu s cyklistkou v křižovatce ulic Prostějovská a Za Kovárnou.

Dvaatřicetiletá řidička fordu předjížděla v blízkosti křižovatky autobus, který vyjížděl ze zastávky. Při předjíždění řidička zřejmě přehlédla třiapadesátiletou cyklistku, která jela stejným směrem a odbočovala do ulice Za Kovárnou.

„Cyklistka utrpěla lehké zranění, které si vyžádalo jednorázové ošetření. Alkohol byl u obou účastnic vyloučen dechovou zkouškou. Hmotná škoda byla vyčíslena na 7 tisíc," řekla k případu Irena Urbánková.