VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PROSTĚJOV

Město Prostějov je součástí Olomouckého kraje. Leží v severní části Hornomoravského úvalu, na úpatí Prostějovské pahorkatiny, ve východní části České republiky. První zmínka o Prostějově, který je nazýván Hanáckým Jeruzalémem, je z první poloviny 12. století. Dnešní historické jádro města je vyhlášeno památkovou zónou.

Soud: Smlouvy města s Manthellanem jsou neplatné

Další kolo soudních jednání mají za sebou zástupci města Prostějova s firmou Manthellan. A s jasným závěrem: Smlouvy mezi Prostějovem a olomouckou společností neplatí.

Moje priorita? Rekonstrukce fotbalového stadionu, říká František Jura

Týden po komunálních volbách bylo oficiálně oznámeno, že Prostějov v příštích čtyřech letech povede čtyřkoalice ANO 2011, Pévéčko, ODS a ČSSD. Lídrem vítězného hnutí ANO 2011 byl František Jura, který byl logicky nominován na post primátora. Současný náměstek hejtmana Olomouckého kraje, se tak rozhodl, že na svou krajskou funkci rezignuje a naplno se budě věnovat primátorství Prostějova. V rozhovoru pro Deník budoucí primátor poodkryl zákulisní jednání i své priority.

Premiéra Festivalu nafukovacích atrakcí se povedla

Uvolnit přebytečnou energii. To byl hlavní záměr rodičů, kteří o víkendu přivedli své ratolesti do společenského domu v Prostějově, který vůbec poprvé hostil Festival nafukovacích atrakcí.

Koalice v Prostějově je hotová. Komunisté zůstali mimo hru

Necelý týden vyjednávání stačil v Prostějově na vznik radniční koalice. Tu nakonec sestavil vítěz voleb, hnutí ANO, se třemi dalšími stranami a hnutími. Společně s ním zasednou do rady také třetí Pévéčko, čtvrtá ODS a strana pátá v pořadí, ČSSD.

Město doladilo podobu koalice. Prostějovu povládne ANO, Pévéčko, ODS a ČSSD

Povolební vyjednávání týkající se konečné podoby vládní koalice v Prostějově, měla ve čtvrtek v pozdních večerních hodinách dostat finální podobu.

Lidé v Okružní ulici si stěžují na hluk. Udělá s tím město něco?

Hluk, hluk a hluk. To sužuje obyvatele Okružní ulice v Prostějově. Frekventovaná dopravní tepna po značnou část své délky postrádá protihlukové stěny. Přitom ulicí denně projíždí tisíce aut, směřujících do obchodních center na jihu města a naopak směrem na Plumlov a Boskovice.

Soud rozhodl. Bývalý správce kina Ivan Čech dostal výpověď neoprávněně

Bývalý dlouholetý správce prostějovského Kina Metro 70 Ivan Čech, jenž dostal v loňském roku výpověď, ji považuje za protiprávní a případ dal k soudu. Prostějovský okresní soud v uplynulém týdnu žalobu Ivana Čecha uznal. Barbora Prágerová, ředitelka příspěvkové organizace KINO METRO 70 Prostějov se s výrokem soudu ovšem neztotožňuje a vše bude dál řešit právní cestou.

Lipka obdržela nový bezbariérový tranzit. Podívejte se

Zbrusu nový bezbariérový tranzit, bude od úterka sloužit klientům prostějovské neziskovky Lipka. Devítimístný bílý vůz pro přepravu handicapovaných, byl pořízen z Konta Bariéry a společností Globus.

Opravené dětské oddělení slavnostně otevřeli, má i klimatizaci

Prostějovská nemocnice otevřela v pondělí nově zrekonstruované dětské oddělení, které se tak dočkalo téměř po třiceti letech významné obměny. Půlroční rekonstrukce za bezmála dvacet milionů korun, přinesla malým pacientům i zaměstnancům větší prostory a lepší komfort.

Discgolf, kroket, petanque nebo lakros. Familiáda se vydařila

Druhý ročník Familiády přilákal do Kolářových sadů na dvě stovky lidí. Do připravených soutěží se zapojili téměř všichni, organizátoři napočítali šedesát rodinných týmů.

Výbuch v Mostkovicích: komentáře svědků, pomoc lidem i otazníky nad příčinou

Klid, ticho. Po sobotním výbuchu zůstává ulice Na Valše opuštěná. Tragédii, kterou jeden člověk nepřežil a další utrpěli zranění, připomínají jen trosky, které po rodinném domě zbyly. A zabedněná okna v okolních domech.

Prostějovské hody potěšily všechny generace. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Tradiční zářijové Prostějovské hanácké slavnosti letos oslavily šestatřicáté narozeniny s velkým leskem. Největší podíl na vydařené akci má především počasí, které tentokrát Prostějovanům přálo.

Prostějov se pyšní novou sportovní halou za 130 milionů. Slavnostně ji otevřeli

Přišel i kouzelník. S velkou pompou pojal spolek Prostějov olympijský, který bude provozovat Národní sportovní centrum jeho čtvrteční oficiální zahájení provozu.

Festival Aplaus rozzáří hvězdy. Třeba Tatiana Vilhelmová či Jiří Langmajer

V pořadí již jedenáctý ročník divadelní přehlídky Aplaus nabídne trojici představení, ve kterých předvedou svůj herecký talent herecké persony. "I v letošním roce budeme pokračovat v představování českých i slovenských hereckých osobností," uvedla Jana Maršálková, ředitelka Městského divadla Prostějov.

AKTUALIZOVÁNO

Manthellan chce dialog o obchodním centru. Stranám rozeslal peníze

Tiskovou konferenci svolala na úterý firma Manthellan do centra Prostějova. Do centra města, jehož část chce už deset let proměnit v nákupní zónu. A také do Společenského domu, který plánuje společnost nahradit obchodní Galerií Prostějov. Tedy komplexem s desítkami obchodů a zhruba dvě stě padesáti parkovacími místy.

Děti se v Prostějově bavily na Burze volného času. Podívejte se

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Prostějovské Sportcentrum hostilo ve čtvrtek a v pátek Burzu volného času. Ta nabídla celou řadu aktivit.

Výstava poodhalí zákoutí židovského města

Ve čtvrtek bude zahájena výstava Zmizelé židovské město, která má připomenout židovskou historii Prostějov. Vernisáž se bude konat v pět hodin v budově Špalíčku. Výstava se soustředila hlavně na dochované fotografie míst, která už dnes dávno neexistují. Ve spolupráci s muzeem a okresním archivem ji připravil spolek Hanácký Jeruzalém.

Děti se v Kolářových sadech bavily a současně vzdělávaly. Podívejte se

Poslední prázdninový den se zaplnilo okolí prostějovské hvězdárny dětským smíchem. Proběhla tu akce Bezpečně do školy, která se konala pod záštitou Zdravého města Prostějov a Rodinného centra Lodička.

Rekonstrukce prostějovského zimáku? Rozhodne se až po volbách

Všichni hokejoví fandové, a především sami hokejisté, nedočkavě vyhlíží rekonstrukci prostějovského zimního stadionu.

Prostějov si na pořádné parkování ještě počká. Jaké jsou varianty?

Pořádného parkování v centru se Prostějované jen tak nedočkají. Řešením měl být projekt Galerie Prostějov, který by kromě obchodů a společenského sálu nabídl i stovky parkovacích míst. Po osmi letech od doby, kdy výběrová řízení vyhrála společnost Manthellan, je ale galerie v nedohlednu a celý případ skončil u soudu. Město chce totiž smlouvy s Manthellanem označit za neplatné.

Stavba podjezdu pro cyklisty se blíží. V Olomoucké u Hloučely

Plánovaná stavba podjezdu na Olomoucké ulici u Hloučely bude mít nejspíše brzy zelenou. Po tahanicích města s Povodím Moravy o výsledné podobě projektu je již na stole finální verze. Upravovat se zde bude i koryto řeky. Na podjezd by měla později následovat cyklostezka až do Vrahovic.

Koupaliště ve Vrahovicích je napuštěné. Chystá se otevřít 17. srpna

Příjemnou zprávu pro plavce a všechny milovníky vody má po středě Domovní správa Prostějov. Právě uprostřed týdne totiž nechala napustit koupaliště ve Vrahovicích.

Prostějov zaplavují kočky. Spolek Mourek se s tím snaží něco dělat

Putují městem na vlastní pěst a množí se. Toulavé kočky jsou jedním z aktuálních problémů v Česku a Prostějov není výjimkou.

Bez přechodů. Oprava Brněnské ulice trápí chodce

Se zcela novou situací se musí potýkat chodci na jihu Prostějova. Po rekonstrukci Brněnské ulice, jedné z nejfrekventovanějších výpadovek ve městě, totiž na vozovce zmizelo vyznačení přechodů pro chodce. A to u hřbitova a u ulice Tetín.

Rekonstrukce vrahovického koupaliště finišuje. Kdy otevře?

Zatím nadále staveništěm zůstává koupaliště v Prostějově-Vrahovicích. Podle původních plánů mělo být dokončené už před létem. Částečně i díky odvolání jednoho účastníka výběrového řízení však došlo a stále dochází ke zdržení stavby. Zatím navíc není vůbec jasné, zda se k otevření město dostane ještě během srpna. V kuloárech se mluví o posunutí až na září, tedy prakticky po hlavní plavecké sezoně.

Děti i starší lidé nebudou v prostějovské MHD platit

Děti, studenti a důchodci budou v Prostějově od září jezdit levněji i městskou hromadnou dopravou.

Vrahovické koupaliště čeká za pár dní kolaudace. A pak hurá do vody

/FOTOGALERIE/ Největší městská investiční akce letošního roku se chýlí zdárně ke konci. Populární plovárna v okrajové části Prostějova, by měla být příští týden zkolaudována.

Další chytré lavičky nepřibudou. Zastávky ano

V Prostějově můžou lidé využívat už tři chytré lavičky. Tedy lavičky, kde je připojení k internetu a návštěvníci si mohou i nabít svůj mobilní telefon. Nejen obyvatelům města jsou k dispozici v ulici Újezd, u kina a také před hlavní vlakovou stanicí.

Dům dětí a mládeže opravují, nová hala je ale v nedohlednu

Rekonstrukce Domu dětí a mládeže na Vápenici je v plném proudu. Jako součást rekonstrukce plánovalo vedení města postavit ve vnitrobloku i novou velkou tělocvičnu. Tento záměr ale musel být kvůli nevoli okolních majitelů pozemků pozastaven.

Moravská štrůdlárna v Prostějově končí. Proč?

Prostějováci přišli o další z řady menších a originálních podniků. Moravská Štrůdlárna na Vápenici končí svou činnost. Na vinně jsou zdravotní problémy majitele.

Pozapomenutou Kováříkovu vilu čeká oprava. A nové využití

Vila po Josefu Kováříkovi je už několik let v bídném stavu. Před časem ji ale koupil nový majitel, který je připraven provést náročnou rekonstrukci.

V Olomoucké ulici vypadl chlapec z okna, letecky jej transportovali do nemocnice

Značné manévry zažila v pátek odpoledne Olomoucká ulice v Prostějově. Po jedné hodině zde zasahovali záchranáři. Důvodem bylo zranění chlapce.

Na Ruďáku je hotovo. Přibyla nová parkovací místa a chodníky

Poslední dělníci odešli, utichl také ruch strojů. Na prostějovském náměstí Spojenců je opět klid. Po více než měsíci zde totiž skončila 2. etapa rekonstrukce.

Na nebezpečí u přejezdu vás upozorní telefon. Systém se testuje v Prostějově

Oči přilepené na telefonu nebo sluchátka v uších bývají často příčinami fatálních nehod na železničních přejezdech. Tato skutečnost byla motivací pro vývoj nového inteligentního systému, na kterém spolupracují firmy Degeco a AŽD Praha. Zkušební provoz zažívá tento systém i v Prostějově.

Knihobudky v Prostějově budou hrát všemi barvami

Děti z ateliéru Modrý anděl přemalovali první knihobudku. Tyto budky jsou v Prostějově už tři, nového kabátu se dočkala ta na Husově náměstí. „Chtěli jsme, aby byli více barevnější a upoutali více pozornosti. Takhle určitě nalákají i více školáků,“ řekla předsedkyně Okrašovacího spolku Milada Sokolová.

Oblohu nad Prostějovem zaplavili okřídlení parašutisté

Prostějované mohou v těchto dnech na nebi poblíž letiště zahlédnout nevídané věci. Jedná se o vůbec první ročník otevřeného mistrovství České republiky v disciplíně zvané wingsuit flying, který probíhá právě teď na letišti v Prostějově.

Oprava Plumlovské ulice se odkládá na podzim

Kvůli zdržení oprav na Brněnské ulici se rekonstrukce Plumlovské ulice odkládá. Ulice se původně měla uzavřít 31. srpna. Podle náměstka Zdeňka Fišera k tomu ale určitě nedojde.

Nově opravená pošta nenadchla, lidem se některé věci nelíbí

Pošta na Poděbradově náměstí již otevřela své zrekonstruované prostory klientům. V úterý zde proběhlo slavnostní zahájení staronového provozu. Ačkoli město hodnotí rekonstrukci pozitivně, místní spokojeni zatím nejsou.

Rekonstrukce Národního domu pokračuje, obří stan ale v centru stát nebude

Avizované uzavření Národního domu se zatím nekoná. Atrakce v podobě jídelního stanu v centru města, tedy zatím na prostranství před prostějovským muzeem nestojí.

500 let! Palírna v Prostějově slavila kulaté výročí. Podívejte se

Zaměstnanci prostějovské Palírny U Zeleného stromu oslavovali první červencovou středu výročí pěti set let od jejího založení.

Ve městě přibydou stojany pro kola

Stání pro kola přibydou v budoucnu u některých obchodů v Prostějově.

Vrahovice jásají. Město jim zajistí novou lávku

Ve Vrahovicích se staví lávka pro pěší. „Rozhodli jsme se pro lávku z toho důvodu, že chodník končí před mostem a dál žádný nevede. Takže lidé museli chodit po silnici. Je tam sice úzká krajnice, ale kočárek nebo vozík po ní nemá šanci projet,“ řekl náměstek Zdeněk Fišer.

Na prostějovské autobusové nádraží najedou bagry

Rozsáhlá rekonstrukce prostějovského autobusového nádraží vypukne za deset dnů. Stát bude osmnáct a půl milionu korun. Práce budou probíhat ve čtyřech etapách po jednotlivých nástupištích.

Pošta v centru na tři dny zavře. Kvůli rekonstrukci

Obyvatelé Prostějova se budou muset ve dnech 3., 4. a 7. července obejít bez pobočky pošty na Poděbradově náměstí. Důvodem je plánovaná rekonstrukce prostor pro veřejnost.

H-Club provoněla maracuja i ananas. Podívejte se

Příjemné zpestření víkendu si mohli užít v neděli návštěvníci prostějovské restaurace H-Club. Po desáté hodině se zde totiž konala třetí akce s názvem Afrika bez obalu. A na co se účastníci mohli těšit? Už u vstupu třeba na exotickou vůni.

Zámek v Prostějově přilákal stovky návštěvníků

Možnost prohlédnut si běžně nepřístupné prostory zámku v Prostějově si během sobotního odpoledne nenechaly ujít téměř tři stovky návštěvníků. Interiéry i venkovními prostory je i tentokrát provedli studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu.

Akrobati uchvátili Prostějov. Podívejte se

Po loňském obrovském úspěchu letos opět zahajovala Wolkrův Prostějov pražská novocirkusová akrobatické skupina The Loser(s).

Koloběžky brázdily střed Prostějova. Takto na nich jezdci řádili

Sportovní den ve znamení koloběžek. Prostějovské Sportcentrum DDM v pondělí upořádalo již pátý ročník akce Prostějovská koloběžka.

Zaplněné náměstí si užívalo koncert kapely Slza. Podívejte se

Prostějovské léto ve čtvrtek odpoledne odstartovalo. Postarala se o to zahajovacím koncertem kapela Slza. Koncert vzbudil na náměstí TGM pořádný rozruch.

Senioři si v Duze užili svůj den. Podívejte se

Další společné setkání prostějovských seniorů proběhlo ve čtvrtek v Kulturním klubu Duha. Akce, jejímž cílem je pobavit, poradit a podělit se o zkušenosti, se mohla opět pyšnit skvělou atmosférou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT