VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PROSTĚJOV

Město Prostějov je součástí Olomouckého kraje. Leží v severní části Hornomoravského úvalu, na úpatí Prostějovské pahorkatiny, ve východní části České republiky. První zmínka o Prostějově, který je nazýván Hanáckým Jeruzalémem, je z první poloviny 12. století. Dnešní historické jádro města je vyhlášeno památkovou zónou.

Teď řešíme Manthellan, laskavě odejděte

Nečekaný průběh mělo pondělní prostějovské zastupitelstvo. Do tří hodin probíhalo tak, jako obvykle: přivítání, prezence účastníků a následné handrkování o body programu. Na tři hodiny však byl naplánovaný bod Manthellan. Kauza před téměř deseti lety schválené a nyní roky odkládané výstavby nákupního centra ve středu města, která rozděluje veřejnost i politiky. Její vývoj však byl v pondělí překvapením hned dvakrát.

Doslovné zápisy zastupitelstev končí. Jsou příliš náročné, tvrdí radní

O podrobný, doslovný zápis ze zasedání zastupitelstva přišli po pondělním jednání obyvatelé Prostějova. S novinkou přišla rada města v čele s primátorkou Alenou Raškovou.

Chinaski míří do Prostějova. Mezi místními hledají předkapelu

Na pozoru by se měli mít všichni mladí umělci z Prostějovska, kteří by chtěli zažít večer v roli hudební hvězdy. Kapela Chinaski nabízí možnost zahrát si před plným sálem a vidět zákulisí slavné kapely.

Smlouva s Manthellanem je neplatná, tvrdí právní kancelář

S pro mnohé zastupitele i obyvatele města přelomovým tvrzením přišla v pondělí právní kancelář Ritter - Šťastný. Na zasedání prostějovského zastupitelstva města uvedli zástupci kanceláře, ovšem v nepřítomnosti médií a veřejnosti, že původní smlouva města s firmou Manthellan je neplatná.

Kamiony na jižní spojce? Zatím sem nevyjedou

Obavy některých obyvatel žijících na jihu Prostějova jsou zatím zbytečné. Silnice nazývaná Jižní spojka, neboli pokračování Okružní ulice mezi ulicemi Určická a Brněnská zatím zůstane bez nákladní dopravy. A to přesto, že loni na podzim se část politické reprezentace vyjádřila pro to, aby lokalitou nově projížděli kamiony.

ČEZ v Prostějově investoval 100 milionů

Investici za více než sto milionů korun představili ve čtvrtek zástupci společnosti ČEZ Energo společně s prostějovskými radními. Po letech příprav společně v ulici S. Manharda odhalili kogenerační jednotky, zařízení vyrábějící zároveň elektřinu a také teplo.

V Prostějově zavře pošta, bude se opravovat

S horší dostupností poštovních služeb se načas budou muset smířit lidé bydlící v centru Prostějova.

Kasárna: slavný brownfield stále čeká na využití

Tráva, zarůstající pozemek, tu a tam nějaký ten kámen. Tak nyní, po dvou letech od zbourání, vypadá pozemek po jezdeckých kasárnách v Prostějově.

Další nemocniční oddělení v Prostějově zakázalo návštěvy

Nemocnice v Prostějově včera vyhlásila další zákaz návštěv u pacientů, tentokrát na interním oddělení. Hlavním důvodem je chřipková epidemie.

V centru Prostějova přibudou parkovací místa

Desítky parkovacích míst mají letos přibýt v prostějovské Wolkerově ulici. Pás chodníku uprostřed dopravní tepny by se podle záměru magistrátu měl proměnit v parkoviště.

Kniha o Prostějově sklízí úspěch. Dostala se i do zahraničí

Před více jak půl rokem spatřila světlo světa nová kniha s názvem Prostějov – Hanácký Jeruzalém.

Wolkerův dům za stadion nevyměníme, rozhodli radní

Rozhodné "ne" řekli na svém posledním jednání prostějovští radní. Ti vyslovili minulý týden nesouhlas s tím, aby rodný dům básníka a spisovatele Jiřího Wolkera na náměstí T. G. Masaryka změnil majitele. Dosud jím bylo město, zájem o něj ale projevil také místní obyvatel a podnikatel Marek Pořízka.

Na škole Dr. Horáka zmodernizují bazén

Rada města Prostějova odsouhlasila přípravu projektu na rekonstrukci bazénu včetně střechy, která má proběhnout na základní škole Dr. Horáka v Prostějově.

Evangelíci zvou na sérii přednášek. Přijede i novinář Tabery

Jako velkou událost vnímají představitelé prostějovských evangelíků výročí založení Československa. Sté narozeniny dnes již neexistujícího státu se tak rozhodli oslavil a to hned naněkolikrát. Do Prostějova tak pozvali několik osobností, které se budou během svých přednášek vyjadřovat k tehdejšímu státu, české státnosti vůbec, ale také k nynější situaci ve společnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT