VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PLUMLOV

Město Plumlov v okrese Prostějov se může pochlubit svou bohatou historií. Hrad Plumlov byl vybudován pravděpodobně počátkem 2. poloviny 13. stolení, v době kolonizačního úsilí krále Přemysla Otakara II., na skalnatém kopci nad říčkou Hloučelou. Pravděpodobně byl zeměpanským majetkem a sloužil k ochraně kolonizované oblasti, což by ukazovalo, že jeho zakladatelem je sám král Přemysl Otakar II. Další historickou památkou je plumlovský zámek, který byl postaven v letech 1680 - 1690 Janem Adamem z Lichtenštejna v pořadí třetím majitelem plumlovského panství.

Plumlov bude mít starostku, stane se jí Gabriela Jančíková

S největší pravděpodobností v Plumlově usedne v čele radnice dosavadní místostarostka Gabriela Jančíková (KDU-ČSL). Vyplývá to z prozatímního povolebního vyjednávání v tomto městě.

Dobývání Plumlova předvedlo ženské uniformy i ohlušující palbu

Bitvu zažil o víkendu plumlovský zámek a jeho okolí. Naštěstí pro obyvatele města šlo ale jen o akci klubů vojenské historie s názvem Dobývání hradu Plumlov.

Plumlovský zámek roztančí baletní galavečer

Netradičním kulturním zážitkem si mohou návštěvníci plumlovského zámku zpestřit sobotní večer. Koná se zde totiž každoroční baletní galavečer pod širým nebem.

AKTUALIZOVÁNO

Voda v přehradě je stále na čtyřce, obavy z černého smajlíka se zatím nenaplnily

Voda v plumlovské přehradě je stále nevhodná ke koupání. Ukázaly to výsledky pondělního měření kvality vody, které provedla Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje.

Hygienici měřili kvalitu vody na přehradě, čeká se černý smajlík

Voda zelená jak brčál, viditelnost nedosahuje ani hloubky metru. Pondělní měření kvality vody v plumlovské přehradě neslibuje koupající se veřejnosti pozitivní zprávy. 

AKTUALIZOVÁNO

Voda v přehradě si výrazně pohoršila, podle hygieniků je už nevhodná ke koupání

Konec nadějí. Voda v Plumlovské přehradě po přechodném zlepšení opět vykazuje zhoršenou jakost a je hygieniky označována jako nevhodná ke koupání.

Plavání, jízda na kole, běh. Plumlovman se blíží, přijďte fandit

O víkendu se v Plumlově bude konat už čtvrtý ročník triatlonového závodu Plumlovman. Závod, který kombinuje plavání, jízdu na kole a běh, startuje v sobotu v deset hodin v areálu kempu Žralok. Závodníci mají jednu z posledních možností se přihlásit.

Sodoma, Kahovec i Petr Novák. Bigbítové legendy to rozjely ve Žraloku

Známé postavy českého bigbítu už mají v historii plumlovského kempu Žralok své pevné místo. Páteční večer u Podhradského rybníku patřil skupině George & Beatovens, kterou nejvíce proslavila éra s frontmanem Petrem Novákem.

Voda v přehradě si polepšila, dostala zeleného smajlíka

/ANKETA/ Kvalita vody v plumlovské přehradě je vhodná ke koupání. Potvrzuje to aktuální měření krajských hygieniků, názory provozovatelů tamních pláží i ohlasy plavců.

Voda v přehradě si výrazně pohoršila

Špatnou zprávu pro plavce mají po tomhle týdnu hygienici. Krajská hygienická stanice v Olomouci měří kvalitu vody na přírodních koupalištích, včetně Plumlovské přehrady. A ta tentokrát nedopadla nejlépe.

Prostě parádní festival. Do Plumlova se po roce vrátili Keltové. Podívejte se

O víkendu se Plumlov po sedmnácté ponořil do keltské kultury. Na příští rok festival chystá i nějaké novinky.

Na Plumlov se vrací noční prohlídky. Máme pro vás vstupenky!

/SOUTĚŽ/ Poutavé příběhy, krásné kostýmy, tanec, šermíři i ohňová show. V tomto duchu se ponesou noční prohlídky, které se po letech vrací na plumlovský zámek. Noční zámek se návštěvníkům představí už tento pátek a sobotu.

Kejklíři i rytíři. Na Plumlově se bavili malí i velcí

Třesk zbraní ale také smích dětí se ozývaly o víkendu z nádvoří Plumlovského zámku. Obojí obstarala akce s názvem Útrapy války. Ta poslala Plumlov hned do několika období naší minulosti: jak do středověku, tak do doby mušketýrské.

Trabanty obsadily Plumlov i Podhradský rybník

FOTOGALERIE / Pořádně to o prodlouženém víkendu rozjeli v plumlovském autokempu Žralok. A to doslova.

Do vody! Přehrada má stále jedničku

Podle posledních odběrů je voda v plumlovské přehradě na začátku prázdnin ve výborném stavu. Pracovníci hygienické stanice ji testovali minulý týden.

Voda v přehradě má stále za jedna, o víkendu ji rozvlní rock

Dobrou zprávu pro návštěvníky Plumlovské přehrady mají hygienici. Voda v jedné z nejnavštěvovanějších vodních ploch v Olomouckém kraji je zatím bez chyby.

Ježci učarovali roztomilostí, králíci hopem. Podívejte se

Už počtvrté se sjeli v sobotu do Plumlova chovatelé teddy králíčků a beránků. A v místní základně chovatelů ukázali, jak se umí o zvířata postarat. Výstava přitom nebyla určená pouze dětem i dospělým, kteří se rozplývali nad roztomilostí zvířátek. Chovatelé si mohli odnést také ohodnocení své práce. Porota totiž králíky vážila, měřila posuzovala.

Přehrada láká ke koupání, voda dostala od hygieniků jedničku

Zatím dobrými výsledky vody se mohou pochlubit na plumlovské přehradě. Oblíbené rekreační místo Prostějovska prošlo minulý týden druhým měřením kvality vody a krajská hygienická stanice opět udělila nejvyšší možné hodnocení.

Rády rozšíříme řady, hlásí z plumlovské Mateřídoušky

Zatímco mateřská centra v Prostějově praskají ve švech a často se sem maminky ani nedostanou, to v Plumlově mají zatím opačný problém. Zdejší maminky mezi sebou rády přivítají nové členy. Mateřídouška v budově fary nabízí řadu aktivit.

Po zámku putovaly s šaškem stovky dětí

Zařídit svatbu zlobivé princezny s Matoušem? Děti z patnácti mateřských škol to dokázaly. V uplynulém týdnu byl plumlovský zámek říší pohádek. Děti předškolního věku vtáhl děj příběhu Putování se zámeckým šaškem přímo do jeho středu.

Voda v přehradě je zatím na jedničku, hlásí hygienici

Kvalita vody v plumlovské přehradě je v pořádku. Největší vodní nádrž na Prostějovsku dostala koncem minulého týdne od hygieniků nejvyšší možné hodnocení, lidé se zde tak mohou bez problému koupat. Měření kvality vody bylo letos první, další budou následovat v intervalu dvou týdnů.

Sezona na Plumlově? Hygienici už vyrazili

Sezona na Plumlovské přehradě a Poděbradech na Olomoucku začala. Pro hygieniky určitě.

Cyklostezka podél přehrady je zas o krok blíž

Plumlov – Léta čekání a slibů jsou zřejmě u konce. U Plumlova by totiž v dohledné době měla začít vznikat cyklostezka, která by měla ulevit jak cyklistům, tak řidičům. Milovníky jízdních kol totiž z Mostkovic do Plumlova povede místo po silnici podél severního břehu Plumlovské přehrady.

Zámek obsadí pohádky. Máme pro vás vstupenky zdarma!

Plumlovský zámek již řadu let pořádá vždy na jaře a na podzim hrané prohlídky. Ty se v posledních letech nesou hlavně v duchu známých českých pohádek. Ani letos tomu nebude jinak. Asi dvacítka bytostí obsadí zámecké komnaty už tento víkend.

Dračí lodě letos na přehradě oslaví 10 let

Léto a dračí lodě? Tohle spojení funguje na Plumlovské přehradě již deset let. I když?! Tradiční závody dvanácti a půlmetrových lodí každoročně přilákají na přehradní břehy tisíce diváků. Letos se slaví přesně 10 let od prvních závodů.

Do boje. Plumlovský zámek zaplnilo rekviem pro rytíře

FOTOGALERIE / Na celé tři dny se během velikonočních svátků stal Zámek Plumlov sídlem mušketýrů, kejklířů a kaskadérů. Akce Rekviem pro rytíře s řadou bojových ukázek a divadelních představení velkolepě otevřela novou sezonu na plumlovské chloubě.

Zámek Plumlov zahájí sezonu bohatým programem. Máme pro vás vstupenky!

Drátenický jarmark, kejklíři, šermíři i prohlídky zámku. Tak bude vypadat začátek turistické sezony na zámku v Plumlově, který se každoročně stává stále vyhledávanějším cílem turistů.

Stavba cyklostezky kolem přehrady? Vše vázne na jednom pozemku

Už několik let usilují zástupci Plumlova o výstavbu cyklostezky kolem Plumlovské přehrady. Po dlouhých jednáních jsou nyní konečně ve fázi, kdy by prakticky mohli zažádat o stavební povolení. Realizaci projektu však zatím brání získání posledního pozemku.

Na zámku v Plumlově otevřou návštěvníkům další patro, s expozicí nábytku

Turistická sezóna se nezadržitelně blíží a na památkách mají v těchto dnech plné ruce práce. Na plumlovském zámku kromě desítek akcí plánují také jednu velkou novinku. Na začátku dubna otevřou čtvrté podlaží s expozicí nábytku.

Zlechov v novém. Známé letovisko otevře letos

Téměř dvacet let čekání je u konce. Hotel Zlechov, který býval do devadesátých let vyhledávaným a oblíbeným rekreačním místem bude opět otevřený. Majitel objektu Ladislav Koláček potvrdil, že by se tak mělo stát už letos.

Vystoupení s Veselými kravičkami pro mě bylo velkým zážitkem

Plesová sezóna je v plném proudu a já se dnes chystám na tradiční ples Spolku Plumlovských nadšenců, který se koná v Žárovicích. Již několik let si tuto akci nenechávám ujít. Tentokrát zde nebudu však pouze v roli hosta, ale o půlnoci vystoupím společně s Veselými kravičkami.

Opuštěná vila v Hamrech konečně našla svého kupce

Pod dlouhých letech se zástupcům města Plumlov podařilo prodat prvorepublikovou vilku v Hamrech, která v minulosti sloužila jako mateřská škola pro zdejší děti. Objekt, který z důvodu nevyužití řadu let chátral, nyní bude pro nové majitele domovem.

Nová fasáda i klubovna. Hasičárna v Plumlově už je v obležení dělníků

Zvuk sbíječek, staveniště a hromady materiálu. Tak to momentálně vypadá v prostorách hasičské zbrojnice v Plumlově, kde začala dlouho očekáváná rekonstrukce za miliony. Hotovo má být už letos na jaře.

Jak se žije v Domově v Soběsukách? Zvelebují prostory a děkují za dary

V domově pro seniory v Soběsukách je stále živo. Ať už se zde konají akce pro klienty nebo se něco opravuje. Vedení domova usilovně pracuje na zkvalitnění vybavení a potažmo i služby, kterou zařízení poskytuje. Velký kus práce odvedli i v roce 2017 a do toho nového vstupují s dalšími plány.

Plumlovský ohňostroj táhl i na novém místě, dorazily davy

FOTOGALERIE / Mezi velké ohňostroje na Prostějovsku rozhodně patří i ten plumlovský. Letos ho pořadatelé odpálili úderem půl šesté večer. Jedinečnou podívanou si nenechali ujít diváci z celého regionu.

Zpívání, vánoční atmosféra i živý betlém. Plumlovský kostel praskal ve švech

Do posledního místa se ve čtvrtek odpoledne zaplnil kostel v Plumlově. Konal se zde totiž vánoční koncert místního chrámového sboru. Nechyběl ani tradiční živý betlém v podání herců ze Spolku Plumlovských nadšenců, který potěšil malé i velké diváky.

Plumlovský ohňostroj se přesouvá na louku u Soběsuk

Jeden z největších silvestrovských ohňostrojů v regionu se přesouvá na jiné místo.

Otužilci se vánočně vykoupou na přehradě

Už na 34. ročník vánoční koupele otužilců se mohou lidé přijít pobavit či podívat na Štědrý den pod výpustí plumlovské přehrady na Prostějovsku.

Vánočním zámkem putují děti z celého regionu. Podívejte se

Připomenutí dávno zapomenutých zvyků a tradic, procházka vyzdobeným zámkem, koledy nebo vyrábění v tvořivé dílničce. To a ještě mnohem více si mohou užívat děti z mateřských škol z celého Prostějovska. Na plumlovském zámku si pro ně totiž připravili speciální vánoční program.

Zámek Plumlov hlásí rekordní návštěvnost

Začátkem prosince přišel také definitivní konec návštěvnické sezóny na plumlovském zámku.

Letos bude. Můžete se těšit na plumlovský ohňostroj

Stejně jako na ten prostějovský, míří na silvestrovský ohňostroj do Plumlova stovky lidí z celého regionu. Loni byli ale zájemci o akci hodně zklamaní, protože se nekonala. Letos se však návštěvníci mohou opět těšit na tuto krásnou podívanou nad Podhradským rybníkem.

Malí školáci nadělovali v domově pro seniory radost i dárečky

Vystoupení dětí, povídání, nadílka a koledy. Takové bylo pondělní odpoledne v domově důchodců v Soběsukách. Konala se zde tradiční předvánoční akce spojená s vystoupením malých školáků a setkáním s členy sboru pro občanské záležitosti.

Soutěžte s Deníkem o vstupenky na adventní prohlídky

Už o tomto víkendu proběhnou na plumlovském zámku tradiční adventní prohlídky s názvem Putování Adventem.

Pavel Němec z Plumlova vyzval na souboj o předsedu TOP 09 Jiřího Pospíšila

Na předsedu TOP 09 kandidoval dnes vedle europoslance Jiřího Pospíšila také člen regionálního výboru TOP 09 v Prostějově Pavel Němec, čtyřiačtyřicetiletý radní a podnikatel z Plumlova.

Konečně. Ve Žraloku začali s přestavbou sprch

Autokemp Žralok, který se nachází u Podhradského rybníka v Plumlově je každoročně vyhledávaným turistickým cílem pro tisíce návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí. Některé části kempu už roky volaly po opravách a postupně se tak mění před očima.

Plumlovští prvňáci odemykali slabikáře

FOTOGALERIE / Na plumlovské základce pořádají během celého roku spoustu zajímavých akcí a aktivit. Mezi ně patří také takzvaný bezaktovkový den, který ve středu pro svoje prvňáčky uspořádala paní učitelka Jana Zelená.

Plumlov dřel, ale smála se Lipová

FOTOGALERIE / Závěrečná s trpkou příchutí. Fotbalisté Plumlova ukončili letošní podzim porážkou.

OBRAZEM: Zámecké vepřové hody na plumlovském zámku

FOTOGALERIE / (Nejen) vepřové dobroty provoněly v sobotu nádvoří plumlovského zámku. Na oblíbených Zámeckých hodech se servírovala spousta zabijačkových specialit, příchozím hrála Náhodná sešlost

U přehrady vznikla nová alej, s dětmi sázel i ministr Jurečka

Desítky dětí z mateřské a základní školy, návštěva ministra zemědělství, představitelé města, občerstvení, hudební vystoupení a především výsadba stromů v aleji Malého Noe.

V Plumlově vysadí lipovou alej a podpoří dobrou věc

Ojedinělý projekt pod názvem Alej malého Noe připravují v Plumlově. Ve spolupráci s organizací Noe dojde k výsadbě lipové aleje na staré cestě směrem k přehradě. Dojde nejen ke zlepšení životního prostředí a zkrášlení města, ale především k finanční podpoře dětí z místního dětského domova.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT