Jak během večera padlo, šlo zčásti o šťastnou náhodu, které původně ani nemohla uvěřit.

"Myslela jsem si, že si producent dělá srandu. Půl roku jsem tedy dělala mrtvého brouka," říká folkařka, která se po prvním úspěchu už nyní dívá do budoucna.

Pavlo, gratuluji k vydání prvního CD s názvem Hlavolam snů. Čím jste se při jeho tvorbě nejvíce inspirovala?
Texty jsou převážně inspirované mým životem. Případně jsou napsány na podnět jednoho textaře, který je dnes také přítomný.

Hlavním motivem je tedy co? Láska, nebo naopak smutek či zklamání…?
Válka, láska, život celkově.


Je nějaká písnička z CD, kterou byste z nějakého důvodu chtěla vystihnout?
Vyzdvihla bych písničku Ještě se vrátíš. Je to náhled do budoucna, jakým hudebním směrem bych se chtěla vydat.

Jak se stalo, že se vám podařilo vydat CD? Co k tomu vedlo?
Dostala jsem nabídku, kdy jsi mě všiml producent, který mi to nahrál. Nabídl mi, že mám dost svých písniček, a tedy mi to CD vydá. Bylo to tedy takto spontánní.

O takové nabídce jste asi dlouho neuvažovala?
Neuvažovala jsem a hlavně mě překvapilo, od jakého muzikanta jsem tu nabídku dostala. Je to totiž vynikající muzikant. Zprvu jsem tomu ani nevěřila, dělala jsem mrtvého brouka s tím, že si ze mě určitě dělá srandu. Pak jsme se potkali znova, zjistila jsem, že nabídka přetrvává a tak jsme se do toho pustili.
Začala jsem natáčet s kapelou, se kterou jsem vystupovala. Nakonec to tedy nedopadlo. Potom jsem si tedy řekla, že udělám sólové cédéčko.


Nyní jste zvolila sólo dráhu?
Ano, teď hraji a zpívám sama za sebe.

Jaké máte plány do budoucna?
V roce 2018 chci objet folkové soutěže, Porta, Folkytong a také Moravský Vrabec. Když tam člověk dobře postoupí, otevřou se mu brány českých festivalů. Chci taky obrazit všechny open micy.

Očekáváte tedy, že hudebně budete velmi vytížená?
Ano, už teď hraji každý víkend.

Na závěr poněkud odbočím od vaší tvorby, u hudby bych však říkal. Zajímalo by mě, co jako hudebnice působící v Prostějově říkáte na uzavření zdejšího hudbeního klubu Apollo 13?
Jelikož otevřel nový klub, není to taková katastrofa. Nicméně Apollo fungovalo úžasně. Nikdy jsem tam nezpívala, ale měla jsem s minulou kapelou v plánu tam vystupovat. Do klubu jsem ale chodila ráda. Pokud tedy duch přetrvává i v novém klubu, je to jen dobře.