Protože Zion Squad hrají reggae a dancehall, celá akce se ponese v duchu karibských rytmů a pohodové atmosféry.

„Společně s naší kapelou vystoupí dva soundsystémy, Lion Movement ze Zlína a Coltcha United z Ostravy. Jsou to DJové, kteří hrají reggae z desek. Obě dvě party patří mezi českou špičku a jejich vystoupení bývá pokaždé velkým zážitkem,“ pozval na narozeninovou party člen Zion Squadu Vítězslav Lužný.

Za dobu své relativně krátké existence si stihla mladá, devítičlenná sestava vybudovat na české reggae scéně slušnou pozici. Právem je řazena mezi nejlepší formace svého druhu.

Pravidelně ji lze vídat na většině letních reggae festivalů v Česku. Zion Squad si získali řadu příznivců už svým debutovým albem z roku 2007 – African Fyah. „Dokonce jsme s ním usilovali o hudební cenu Anděl, ale nebylo nám přáno,“ dodal s úsměvem Lužný.

Skupina, která zpívá an〜glické i české texty, zažila svůj křest ohněm tváří v tvář publiku z Cyrilometoděj­ského gymnázia v Prostějově. Studenti je mohli poprvé vidět na pódiu při akci, která měla představit reggae a rasta kulturu.

Pak přišly další domácí koncerty a parta se časem předvedla i v jiných českých a posléze slovenských či polských městech. Zmiňme, že Zion Squad slyšeli na živo i v Holandsku, kde loni v létě vystoupili ve městech Hazerswoude a Leischdam Voorburg.