„Natáčelo se převážně v Opavě na konci prázdnin a výsledkem je první klip kapely Zion Squad v nové sestavě,“ prozradil Víťa Lužný, klávesista kapely vystupující pod přezdívkou Jah-white. Prostějovská kapela funguje už přes šest let, za tu dobu několikrát změnila složení a v současné době má deset členů. Za sebou má jedno album a několik úspěšných singlů.

Deadly Hunta patří mezi muzikanty s rastafariánským cítěním k extra třídě.

„Je to Brit, který žije v Londýně. Má jamajské kořeny, myslím, že po babičce, takže je vlastně esencí toho nejlepšího pro reggae. V tom, co dělá je jedním z nejlepších na světě. Kromě toho jeho texty v sobě nesou určitou výpověď, o což se snažíme i se Zion Squad,“ poznamenal Lužný.

S legendárním zpěvákem se prostějovští rastafariáni setkali už na podzim roku 2010.

„Hráli jsme předtím v Opavě a tam jsme se domluvili s lidmi z klubu, kde jsme vystupovali, že by mohl přijet i k nám do Prostějova. Tak nás nakontaktovali a koncert se skutečně povedl. Velice jsme si rozuměli a tak se odněkud vynořila myšlenka udělat něco společně. A Mr. Harmony je výsledek,“ vysvětlil Lužný.

Zion Squad feat. Deadly Hunta - Mr. Harmony

Se světovou špičkou se Zion Sqadu podle jejich slov natáčelo báječně. „Absolvoval s námi čtyřiadvaceti­hodinový maraton, kdy jsme během jednoho dne museli natočit jak jeho část zvukové stopy v klipu, tak i obraz. Den předtím měl navíc koncert a den nato zas. Přesto byl velmi milý, přátelský, zkrátka skvělý člověk,“pochvaloval si Lužný.

Na Deadlyho Hunta se mohou Prostějované těšit zase v létě. „Přijede sem, jen nevíme, jestli budeme hrát společně, nebo bude vystupovat sám. Ale rádi bychom dohromady ještě něco udělali,“ prohlásil Lužný.

Koncerty a nové album?

Zion Sqad si snad jejich příznivci poslechnou i dříve.

„Jsme taková kapela rozesetá po celé republice a zaměstnaná v nejrůznějších oborech. Proto bývá velký problém se sejít. Nejbližší koncert máme zatím domluvený na březen do Olomouce a v Prostějově bude snad někdy v létě open air. Každopádně by se měli lidi dívat na naše stránky, případně na facebook, tam se dozví o všem včas,“ prohlásil klávesista kapely.

Celá formace se v tuto chvíli zabývá myšlenkou na nové album. Své první a zároveň zatím poslední vydala skupina v roce 2007. Od nahrání alba African fyah se však změnilo nejen složení, ale i zvuk kapely.

„Je to ale celé teprve v počátku. Teprve sháníme peníze na nahrávání ve studiu, protože to je základ, pokud chcete dělat desku. Jestli se všechno povede tak, jak si představujeme, mohli bychom koncem roku už mít něco hotového. Ale to se ještě uvidí,“ řekl Lužný.

Mr. Harmony na CD ale nejspíš nebude.

„V tu dobu už to bude vlastně rok stará věc. Budou to asi nové věci. Byli bychom ale rádi, kdyby s námi na některé z nich Deadly Hunta spolupracoval,“ zakončil Lužný. (pam)