Na úvod večera zahráli dva žáci zdejší základní umělecké školy. Poté se už pod freskami zdobeným stropem představil violoncellista Jan Škrdlík a především také mexický hudebník s kytarou Omar Rojas. V sále zazněla hlavně vlastní tvorba obou interpretů.

„Program jako takový byl složen spíše pro vyzrálé posluchače. Mě osobně zaujala hlavně skladba pana Rojase složená jako vzpomínka obětem zemětřesení v Mexiku,“ prozradila Ludmila Nedomanská Kopečná, předsedkyně Kruhu přátel hudby Konice, který funguje jako jediný na celém Prostějovsku.


Koncertní sezóna, která odstartovala loni na podzim, je výjimečná v tom, že se jedná již o třicátou v pořadí. Podle slov předsedkyně je tato sezona velmi úspěšná a pestrá na nástroje. Řadu akcí pak mají jak pořadatelé, tak i posluchači ještě před sebou.

„Ráda bych pozvala posluchače na klavírní recitál Marie Al-Ashhabové, který se uskuteční 21. března od devatenácti hodin a také na odložený operní koncert z ledna, který proběhne v náhradním termínu 11, dubna. Vystoupí na něm Jan Hnyk za klavírního doprovodu Ahmada Hedara,“ pozvala na závěr předsedkyně Kopečná Nedomanská.