Páté Plumlovské léto doprovodí jako vždy Mezinárodní divadelní workshop, který začal na místním zámku už před týdnem.

Nejkrásnější válku zahrají ochotníci z Morkovic od devatenácti hodin na zámeckém pódiu. Hra je parodií na Ringo Čechovu Dívčí válku, která oslovila diváky především přehlídkou půvabných modelek. Příslibem kvalitního zážitku je skutečnost, že Nejkrásnější válku napsal známý ilustrátor a humorista Vladimír Renčín.

„Festivalové pořady se budou odehrávat během sedmi večerů na nádvoří nebo v zámku,“ říká pořadatel Jaroslav Bartoš. Očekáváni jsou herci a muzikanti z Česka i Slovenska. Skalní fanoušci Plumlovského léta si připomenou spolek z Rimavské soboty Divosud, který představí hru Nos na motivy ruského klasika A.P. Čechova, a vystoupí tradičně Daxneři z Tisovce, tentokrát s komedií podle Chevalliera Zvonodrozdovo. Návštěvníci přehlídky si budou moci znovu poslechnout také autorskou tvorbu folkového uskupení M.E.L.L.

Vše bude směřovat k sobotě 21. července, kdy diváci v deset hodin večer poprvé a naposledy uvidí taneční komedii Cesta kolem světa za osmdesát minut v podání účastníků divadelního workshopu.
Představení má být plné překvapení.