„Ve svém ranku jsou Minuty nejosobitější formací v Česku,“ nechal se slyšet Miroslav Hasa z Apolla. „U nás budou hrát už potřetí,“ podotkl s tím, že své věrné fanoušky má skupina i v Prostějově.

O tom, kdo jsou – 123 min., se většina hudbymilovných Čechů dozvěděla před devíti lety, kdy se kapela stala Objevem roku i pro Akademii populární hudby.

Dnes má na kontě pět alb, přičemž poslední deska (Mom) vyšla tříčlenné sestavě už v roce 2005. V pořadí šestou začali Minuty natáčet začátkem letošního roku ve studiu Balance v pražských Smečkách. CD mělo vyjít v květnu u Universal Music, ale světlo světa dosud nespatřilo. Je pravděpodobné, že se na tom podepsal i jarní odchod bubeníka Martina Vajgla, kterého právě v květnu vystřídal za bicími Miloš Dvořáček. Zakladatel kapely Zdeněk Bína si navíc krátce poležel v nemocnici, takže – 123 min. muselo zrušit dubnové koncerty doma i v zahraničí.

Apollo 13 chystá do Vánoc ještě jednu lahůdku pro znalce. Na webových stránkách klubu se už dají rezervovat vstupenky na skupinu Švihadlo, která do Prostějova dorazí v sobotu 20. prosince. Matadoři českého reggae (hrají už pětadvacet let) si s sebou přivezou hosta, mladého charismatického vokalistu Mr. Cocomana. „I on je vyznavačem jamajského stylu,“ doplnil Miroslav Hasa.