Právě ve čtvrtek se pak konalo zahájení výstavy, tentokrát ještě jen pro zvané a hosty. Ti mohli jako první obdivovat díla Maxe Švabinského, Alfonse Muchy nebo Jana Preislera. Na tom, že se tito velikáni své doby dostali do Prostějova, se podílela celá řada lidí. Od vedení muzea až po Miroslava Černoška a jeho TK Plus, hlavního sponzora výstavy.

"Opět ukazujeme, že TK Plus, to nejsou jen tenisté pobíhající na kurtech nebo atleti na stadionech. O kulturu se zajímáme," připomněl Miroslav Černošek.

Na celé události se pak podílelo i město Prostějov či Olomoucký kraj. Nebylo tak divu, že dorazila dobrá třetina zastupitelů Prostějova.

Alena Rašková pak ve svém krátkém projevu zmínila, že umístění výstavy zrovna do Prostějova není náhodou.

"Prostějov je takovou kolébkou secese, už jen kvůli Národnímu domu, který zrovna dnes oslavil 110. narozeniny. I proto se do našeho města tato událost hodí," sdělila do pléna k výstavě, po jejímž zahájení následoval i raut.

Kdo o slavnostní úvod provázený i hudbou a zpěvem ze začátku 20. století přišel, nešťastný být nemusí. Umění může přijít obdivovat ještě další dva měsíce. Výstava končí 4. února.