Pod širým nebem si na nádvoří zámku mohli diváci i herci užít dnes již známou hru Testosteron, dílo polského autora Andrzeje Saramanowitze.

Obecenstvo hru náležitě ocenilo. Hlasitý smích se z něj ozýval téměř bez přestání a oceňoval nejen řadu povedených hlášek, ale také mimiku a pohyby herců.

Ti se k závěru rokování o nevěstě jednoho z nich, ale také o tom, jaké ženy jsou nebo nejsou, na scéně doslova „propíjeli".

Nejednoho diváka mohlo napadnout, jestli lahve v rukou herců obsahují skutečně pouze divadelní alkohol, tedy vodu.

Řada postřehů o ženách dostávala do varu hlavně ženské publikum, které se smálo bez přestání.

Sedm mužských, kteří se spolu ve stále opilejším stavu baví o problémech se ženami se zase tak často nevidí.

A jak třeba poznamenal kastelán zámku Pavel Zástěra, jeden z diváků a zároveň organizátorů akce, herci mají i díky tomuto představení úspěchy u žen.

Nejlepších TOP pět na Jiráskově Hronově

Představitel číšníka Tita se však tomu jen směje.

,,Že bych byl miláčkem ženského publika? Já si myslím, že to bylo tím textem, co jsem měl napsaný, co bylo v poznámkách. Jinak já si myslím, že každý si najde svého hlavního hrdinu," sdělil pobaveně Lukáš Kameníček.

Divadlo Point však neboduje pouze u diváků v Prostějově a okolí, ale dostává se do povědomí také v dalších částech země.

,,Hráli jsme už v České Lípě, dvakrát v Praze, z toho jednou v Činoherním klubu, a také ve Zlíně jsme hráli. V Prostějově hráváme jednou měsíčně a teď budeme hrát v pondělí v Brně," přiblížil divadelní cesty Kameníček.

,,Taky jsme dosáhli velkého úspěchu na Jiráskově Hronově, kde jsme se dostali do té nejlepší pětky představení, co zde byly," doplnil.

Loni více šermu, teď zase divadel

Sobotní představení nakonec nepokazilo ani počasí. Polojasná obloha a nakonec teplý večer umožnili hrát pod širým nebem.

Organizátoři však byli připraveni také na nezmary počasí a k dispozici měli velké sklepní prostory, kde už se v minulosti divadlo hrálo.

,,Co jsem se bavil s chlapy v Pointu, tak oni jsou zvyklí hrát úplně všude. Věděl jsem tedy, že to odehrají kdekoli. Ale nakonec to sám můžete vidět: v kině, třeba v prostějovském Metru, do vás buší reproduktory. Pak to můžete vidět na DVD doma a potom půjdete na to samé na letňák, protože tam to má úplně jinou atmosféru. Celkově je představení venku trochu o něčem jiném, možná je to chladem, který k tomu tak trochu patří a třeba i tím pivem do ruky," uvažuje Pavel Zástěra.

A na divadlo, možná i včetně Pointu, se mohou návštěvníci zámku v Plumlově těšit i v dalších měsících.

,,Loňský rok byl více šermovací, letos chceme víc divadélek, takže jich na tom programu mám víc, mimoto jako završení plumlovského divadelního roku. Původně jsem myslel, že uděláme takovou šňůru na konci sezóny. Propagačně je to úplně jedno, protože když si lidi budou chtít na divadlo zajít, tak si ho najdou. Ještě jsme se bavili, že možná bychom někdy v září udělali jedno představení s Pointem, ale je to ještě o dohodě," prozradil plány kulturních akcí kastelán zámku, kterého hra Testosteron zaujala.

Bez těch ženskejch to prostě nejde!

Podle Zástěry dává už jen samotný námět hry nejeden podnět k přemýšlení.

,,Ten scénář je nějakým způsobem zaměřený na téma, které je nechci říct tabuizované, ale takový pořad v televizi prostě neuvidíte. No a když já mám teď v podstatě pětapadesát a jsem už nějakou dobu ženatý, tak třeba jsem si ve svém životě myslel, že o tom vztahu vím všechno. Ale hra přesto ukázala mnohé, jak oslovit ženu, jak se chovají lidi k sobě, kolik taktu do všeho dát. To představení obsahuje zkrátka hodně odpovědí na nevyřčené otázky."

Jednu z odpovědí na vztah mezi muži a ženami však dal po představení také ,,Titus".

,,Bez těch ženskejch to prostě nejde! Bez nich bychom to nezvládali, potřebujeme prostě ženy k životu," provolal Lukáš Kameníček a vysvětlil tak jeden z nejdůležitějších motivů hry.

Autor: Michal Sobecký