„Je to první večer, kdy úspěšné a tvořivé ženy z regionu s kreativními nápady mohou lidem předvést své výrobky a produkty. Doufám, že se lidé odnesou nejen pěkný zážitek v duši, ale také nějaký výrobek, jehož koupí podpoří dobrou věc," zahájila akci náměstkyně primátora Alena Rašková.

Návštěvníci se během večera měli rozhodně na co dívat. Charitativní akci zahájila módní přehlídka batikovaných oděvů z dílny Českého červeného kříže, nechyběla přehlídka šperků z přírodních materiálů či extravagantních kreativních klobouků. Prostějovská návrhářka Petra Kotrysová předvedla publiku pletenou módu, Gabriela Musilová zase ručně malovaná trička. „Věnuji se tomu pět let. Maluji na bavlnu a často na oděvy aplikuji kamínky," řekla s úsměvem autorka batikované kolekce. O zábavu se postaraly mažoretky z prostějovského souboru Hvězdičky, free dance tanečnice z tanečního studia JustLight či břišní tanečnice Jahanara.

Výtěžek z charitativní akce podpoří aktivity Českého červeného kříže v Prostějově, který jej plánuje využít především na dofinancování služeb pro seniory. „Úklid pro seniory má opravdu smysl. Ne každý má na to, aby si zaplatil úklidovou službu," vyjádřila se náměstkyně primátora.

A jakou částkou nakonec návštěvníci charitativní módní přehlídky přispěli? „Celkový výtěžek ze vstupného, sponzorského daru a prodeje výrobků byl 10 322 korun. Jsem ráda, že přišlo tolik lidí a doufám, že příští rok uspořádáme další ročník tvořivého setkání," řekla na závěr Lenka Černochová, ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže v Prostějově.