"Je zde skvělé prostředí. Malé útulné nádvoří, všechno je prakticky na jednom místě. Hlavní jsou ale lidé, kterých je tu celý den hodně a program dychtivě sledují," pochvaloval si v sobotním podvečeru David Zedek, z pořádající agentury.

S nadstandardní kvalitou nabízeného programu museli být tentokrát spokojeni všichni příchozí. Nejmenší bavila například divadelní společnost Koňmo, která dětem předvedla svou originální verzi pohádky o červené Karkulce. Její děj vtáhl malé diváky takovým způsobem, že se předháněly v nápovědách a díky dobráckému vlkovi jich dobrá polovina držela palce spíše téhle v originálu záporné postavičce. "Milé děti, zde máte skutečnou pravdu o tom, že vlastně vlk nikdy nikoho nesežral," nechal se slyšet jeden ze dvou protagonistů. "Skupina Koňmo jezdí po celé Evropě, velké úspěchy sklízí například v Anglii," doplnil David Zedek.

Svým charismatem dokázal vtáhnout do svých představení i kejklíř Vojta, jenž si k potěšení přihlížejících vybíral své asistenty přímo z publika. Jeho neotřelé triky a přirozená komunikace se líbila jak malým i dospělým. "Vojta je třída. Patří k absolutní české špičce ve svém oboru," potvrdil Zedek.

Zlatým hřebem celodenního programu byla ale šermířská vystoupení skupiny Taranis. Děj středověké bitvy mezi životem a smrtí sledovali s otevřenou pusou zejména ti nejmenší. "Jé mami, tam je smrťák," sděloval asi pětiletý prcek mamince, které se křečovitě držel za ruku. "Podobné vystoupení stojí hodně energie. Vemte si, že na sobě máte třicet kilo brnění a připočítejte si k tomu to vedro. Je to opravdu fyzicky náročné," vysvětluje David Zedek a dodává: "Mám dobrý pocit. Tento víkend bereme jako akci roku."

Na další rytířské klání a středověké radovánky se mohou těšit návštěvníci plumlovského zámku o posledním víkendu v září, kdy jen programu Gotický rytířský turnaj s bitvou. Nejbližší akcí je však divadelní představení pod širým nebem Láska ke třem pomerančům, které se odehraje již dnes v pondělí 13. srpna od 20 hodin.