Nejobletovanějším členem poroty návrhářské soutěže Doteky módy, která se konala v prostějovském divadle, byl známý fotograf Jan Saudek. Na páteční galavečer přijel i s přítelkyní Pavlínou a dvouměsíčním synem Matějem. Jakou má rád módu a jak ho změnilo otcovství? To prozradil v rozhovoru pro Prostějovský deník.

Dostáváte pozvánky na nejprestižnější akce v republice, ale na prostějovské Doteky módy si uděláte vždycky čas.
Na Doteky módy jezdím pravidelně už tři roky. Táhne mě sem nejen přátelství s organizátory, ale především obdiv k Hané. Mám to spojené s tím, že nejlepší dívka, s níž jsem kdy chodil, byla Hanačka. Je v tom také i nenávist k mé rodné Praze, protože hnusnější lidi než žijí tam, neznám. Proto na akce pořádané v Praze téměř vůbec nechodím, opravdu jen výjimečně.

Co vám na Moravě tak imponuje?
Budete se divit ale slivovice. Já jsem starý alkoholik a tento mok opravdu miluji. Moji přátelé mi čas od času do Prahy pošlou láhev se silnou pálenkou.
Také se mi líbí moravské lidové písně. Když jsem jel před lety s přítelkyní v autě a poslouchali jsme CD s touto hudbou, tak jsme v jednu chvíli sjeli ke kraji silnice a oba začali brečet. Už snad nemusím víc dodávat.

Prostějov je město módy, co Vám říkají trendy?
Módními trendy se zásadně neřídím. Nejlépe se cítím v kalhotách, saku a kravatě. Mám rád divoké módní kreace, miluji ženy v sukních a naopak nemám rád dámy v kalhotách.

Před dvěma měsíci jste se stal poosmé otcem, změnilo vás to nějak?
Moje přítelkyně může říct, že syna miluje, já zatím ne. K lásce ke svému synovi musím ještě dozrát. Samozřejmě mám Matěje rád a skákal bych pro něj do ohně. Myslím ale, že těmito city by se nemělo mrhat, jak to dělají Američané. Na potkání si říkají miluji tě a to slovo tím pak ztrácí pravý význam. Co mě ale opravdu trápí, je to, že Matěje třeba neuvidím jít do školy. Stejně tak jako syna, který přijde na svět mé další přítelkyni za tři měsíce.

Co na to říká žena, s níž žijete?
Samozřejmě není nadšená, ale u mě to zkrátka jinak nejde. Já musím být a cítit se svobodný.

Zapojujete se do péče o syna?
Ne. Syna zajistím materiálně, stejně jako všechny své děti.