„Jedná se o tematické odpoledne věnované nejen ženám, zaměřené na módu, vizáž a zdravý životní styl. Konceptem letošní akce je motto, že žena může být krásná a přitažlivá v každém věku. Letošní akce byla unikátní tím, že probíhala v dosud ne zcela veřejnosti zpřístupněném horním patře zámku, kde jsme vytvořili speciální molo pro modelky," uvedla za organizátory Edita Lachmanová.

A návštěvníci se rozhodně měli na co dívat. Bohatý program nabídl zámeckou historickou přehlídku, která představila dobové kostýmy od raného středověku až po padesátá léta, či taneční módní přehlídku flamencové módy. A protože k ženám patří i líčení, nechyběla ani retro přehlídka dobového líčení.

Modely ze své dílny předvedla i módní návrhářka Iveta Nedomová, která svou přehlídku sama moderovala a také si chvílemi zahrála na modelku. „Jsou to modely ze lnu, bavlny a bambusu. Oblečení ze lnu není třeba se bát. Čím víc ho žehlíte, tím víc se mačká. Je to jako s úklidem. Čím víc uklízíte, tím je větší nepořádek," řekla návrhářka, jejímž původním povoláním je stavařina. Módě se věnuje už pětadvacet let.

„Každou postavu je potřeba obléknout. Před válkou byly v každé domácnosti švadleny, ale pak vznikly velikostní tabulky, které vymysleli muži, a ženy začaly blbnout. Drží diety, ale akorát z toho mají deprese a anorexie. Důležité je, abychom zůstaly ženami," míní Iveta Nedomová.

K vidění byly i modely z dílny módní návrhářky Marty Musilové, která navrhuje a šije pro obchody či na zakázku. „Plumlovský zámek bude inspirací pro mou novou kolekci," slíbila.