„Letos sice účast nebyla tak silná, ale rozhodně jsme rádi za další zkušenost a zisk stříbrného pásma nás těší,“ nechal se slyšet dirigent třiašedesátihlavého orchestru Rudolf Prosecky s tím, že v Národním domě na Smíchově předvedli svůj um muzikanti z Německa, Estonska, Nizozemska, Itálie, Polska a samozřejmě tuzemska. Zlaté pásmo však porota neudělila ani jednomu souboru.

„Čeká nás hodně práce, protože z orchestru odešli někteří starší hráči a noví se musí zacvičit,“ naznačil Prosecký. Jak se jim to daří, mohou příznivci Dechového orchestru Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose posoudit na tradičním Aprílovém koncertu v Čelechovicích na Hané. A těleso se také intenzivně připravuje na vystoupení se zpěvačkou Bárou Basikovou, již bude doprovázet v neděli 22. dubna na jevišti Městského divadla v Prostějově.

Dechový ansámbl, v němž působí jak žáci, tak absolventi hudebních oborů, existuje od roku 2003. Navázal tehdy na téměř čtvrt století dlouhou tradici malého dechového orchestru umělecké školy. Od té doby nasbíral několik hodnotných trofejí. Kromě dvou stříbrných pásem z Prahy, získal také dvě stejná ocenění a k tomu jedno zlaté pásmo na mezinárodním klání velkých dechových orchestrů v Ostravě a v pásmu vítězů skončil i v polském Rybniku.

„Základ našeho repertoáru tvoří koncertní skladby domácích i zahraničních autorů a současně transkripce populárních melodií různých žánrů. Zaměřujeme se také na propagaci skladeb z ranku takzvané symfonické dechové hudby,“ doplnil Rudolf Prosecký. (das)