„Naší snahou je prostějovskému publiku představit jak hudebníky, kteří svoji dráhu teprve začínají, tak renomované interprety," uvedla Eliška Kunčíková, ředitelka pořádající Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose s tím, že přehlídka je postavená především na prostějovských muzikantech.

„V názvu festivalu je slovo „prostějovský", a proto jsou těžištěm festivalu místní muzikanti. Ať už žáci, studenti a učitelé naší základní umělecké školy, nebo prostějovské sbory, mladé kapely a orchestry," řekla Eliška Kunčíková.

Dalším atributem festivalu je také široké spektrum nabídky koncertů.

„Chceme, aby si Prostějované z nabídky vybrali hudební žánr, který je jim blízký a rádi jej poslouchají," vysvětlila ředitelka základní umělecké školy.

Festival zahájí koncert dechového orchestru ZUŠ. Ten se bude konat v neděli v 17 hodin v sále městského divadla.

„Orchestr ve svém programu představí sólisty nejen z řad zpěváků, ale i instrumenta­listů," pozvala na úvodní koncert Eliška Kunčíková.

Příležitost ukázat se publiku dostanou jak žáci školy (absolventský koncert 18. dubna či komponovaný pořad pro žáky základní školy Děti dětem 7. května), tak jejich vyučující (Večer nejen s operetou 3. května nebo Koncert učitelů 16. května). Milovníci komorní hudby si přijdou na své koncertem České hudební inspirace v podání Štěpána Graffeho a Igora Ardaševa, v oblíbeném chrámovém varhanním koncertu se představí Erika Lukášová se studenty církevní konzervatoře. Program tradičně zpestří Promenádní koncert žáků ZUŠ na náměstí před radnicí. Sérii koncertů uzavře 21. května vystoupení vítěze americké klavírní soutěže Mackenzieho Alana Melemeda. (ham)