Pod dohledem figuríny Petra Nováka se z hereček stávají švadleny šijící si vlastní kostýmy a ze švadlen zase tanečnice nacvičující choreografii dle pokynů zkušeného slovenského režiséra Vlada Sadílka.

„Petr Novák mi do řemesla nefušuje. On to byl vždycky spíš takový plachý člověk,“ usmívá se Vlado Sadílek.

„Rejža je fajn, ale některé jeho pokyny se mi plní dost těžko. Například po mně chtěl, abych se usmívala po španělském způsobu,“ kroutí hlavou Markéta Mazancová.

Při samotném představení bude určitě živo nejen na jevišti, ale i v zákulisí.

„Během osmdesáti minut stihnu vystřídat kostým Japonky, Egypťanky, Španělky, Irky a newyorkské hip- hoperky. Budu se převlíkat častěji, než modelka na přehlídce,“ předpokládá další z účastnic Markéta Studená z Prahy.

Celá věc zatím vzniká dosti živelně a v přípravách je dosti času i na improvizaci.

„Prý je napsaný nějaký scénář, ale já jsem ho ještě neviděl,“ potvrzuje představitel jedné z hlavních rolí Michal Novodomský z Rimavské Soboty.
Ač se sjeli z nejrůznějších koutů republiky, prostředí plumlovského zámku všechny účastníky uchvátilo.

„Komu by se tu také nelíbilo? Navíc rybník pod zámkem mi připomíná domov,“ potvrzuje Iveta Kindlmannová, která do Plumlova dorazila z jihočeských Zliv.

Na výsledek čtrnáctidenního snažení party mladých lidí se budou moci všichni zájemci přijít podívat na nádvoří plumlovského zámku v sobotu 21. července. „Bude to určitě neopakovatelný zážitek. Představení se totiž už víckrát hrát nebude. To ovšem bude jeho jediná chyba,“ slibuje za všechny účastníky Markéta Mazancová.