„Pohádka Jak se Dudánek přestal bát je takovým souborem peripetií. Hlavní postavou je strašidlo Dudánek, který je pro ostudu celé strašidelné škole, protože se všeho bojí," prozradil charakter hlavní postavy autor pohádky Karel Foltin.

Na diváky budou čekat úsměvné scény plné napětí a smíchu. Vedoucí ptenského divadla letos nešetřil zápletkami.

„Do třídy, kde je starší učitelka, přijde inspekce. Tato starší učitelka se inspekce zalekne a omdlí. Do třídy tedy přijde učit mladá učitelka, která je zamilovaná do mladého čaroděje. Uchází se ale o ni rektor univerzity, kde studovala. Mladý čaroděj za to rektora začaruje do strašáka do zelí," prozradil Karel Foltin s tím, že rektor jako strašák do zelí zas na oplátku začaruje mladého čaroděje do podoby havrana, a nakonec do podoby škeble, se kterou si budou všichni lámat hlavu.

Kdo mladému čaroději a jeho milé mladé paní učitelce nakonec pomůže, bude překvapení.

Dvacátá první pohádka emeritního ředitele ptenské školy nemá daný pevný děj. Jejím hlavním úkolem bude diváka rozveselit. A zábavná by měla být i pro samotné herce.

„Děj pohádky tentokrát není tolik podstatný a diváci z něj mohou být i zmatení, ale bude podstatné, když se budou bavit. Není to stejné, jako když jsme hráli pohádky, kde vystupovaly princezny a víly," nastínil tvůrce pohádek Karel Foltin.

U pohádky, která nemá pevný děj herci více řádí, jsou uvolněnější a stranou tak jde tréma a stres.

„Dříve byla na dětech více vidět tréma. Dnes mladí herci na jevišti řádí, hraní si užívají, a je to na nich vidět. Tím se baví i diváci. Ti, kteří hrají poprvé mohou být ještě vyplašení, ale jsou mezi nimi i ti, kteří už hrají třetí rok. Myslím si, že nováčky zkušenější strhnou," popsal vedoucí dětského divadelního souboru.

Na to, zda nakonec zvítězí i v této divadelní taškařici dobro nad zlem se můžete přijít podívat do auly ptenské Základní školy za dobrovolné vstupné v neděli 16. března od 15 hodin.