„Recitátoři z okresu letos postupují rovnou do kola krajského," řekla ve čtvrtek dopoledne pořadatelka Zuzana Kožnárková z oddělení Duha prostějovského magistrátu. Právě 28. února měla porota v sále Duhy ve Školní ulici hodnotit přednes recitátorů. Ti měli soutěžit ve třech kategoriích – od ukončení základní školy do 17 let, pak od 17 roků do 20 let, a následně nad 20 roků.

„Ještě se nestalo, abychom museli okresní postupovou přehlídku zrušit," poznamenala Kožnárková.

Krajské kolo Wolkrova Prostějova se bude v sále Duhy konat ve druhé polovině března.

„Dvaadvacátého se představí recitátoři, následující den bude patřit divadlům," zmínila se Zuzana Kožnárková.

Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie pak v Prostějově proběhne 11. – 15. června. Letos slaví Wolkrův Prostějov šestapadesátiny.

Wolkrův Prostějov se prezentuje jako přehlídka nejinspirativ­nějších vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie v České republice. Je příležitostí k setkání interpretů literárních textů, ke konfrontaci tvůrčích výsledků a postupů, ke vzájemné inspiraci, výměně názorů a zkušeností a ke vzdělávání účastníků.

Posláním přehlídky je také podpořit zájem pedagogů, studentů a širší veřejnosti o literaturu a její tvůrčí interpretaci, iniciovat a obohacovat další dění a aktivity v oblasti uměleckého přednesu a divadla poezie v jednotlivých regionech republiky a připravovat celoroční možnosti vzdělávání interpretů, jejich pedagogů, vedoucích a režisérů.