„Co teď dáme?“ zeptal se po doznění jedné z písní z pódia kytarista Mark von Kreuzdorf své kapely Motörhead revival.

„Dáme rum a pak vám předvedeme rock and roll,“ zařval poté do publika.

Ani ne po hodinovém vystoupení pak byla půllitrová láhev rumu prázdná. V podobné atmosféře se nesly oba dva dny festivalu.

Kromě divokých Motörheadu na ní v pátek zahrály čeští Deep Purple, AC/DC a Judas Priest a také oblíbený revival Kabátu alias Vaťák.

V sobotu pak kromě jiných táhl repertoár skupin System of a down, Iron Maiden či Metallica.

Festival navštívilo kolem 1500 lidí

O málokteré akci dá říct, že by se na ní sešly skutečně všechny generace fandů muziky. V tričku mořického festivalu s okřídleným jezdcem na motorce Harley- Davidson byly v Mořicích k vidění osmileté rockerky i šedesátiletí pánové s pupkem.

„Za dva dny k nám letos dorazilo kolem 1500 návštěvníků,“ uvedl za hlavního organizátora obec Mořice jejich starosta Jaroslav Knap s tím, že program byl sestaven právě se záměrem oslovit publikum napříč generacemi.

„Ti starší koncerty berou jako takový výtah, který je přenese do dob jejich mládí. Díky nespoutané energii, která je pro rock typická, však hudba oslovuje i dnešní teenagery,“ nadnesl Knap.

Příští ročník se bude v Mořicích konat jubilejní desátý ročník. „Už nyní intenzivně vymýšlíme, čím bychom překvapili. Určitě to bude pecka,“ slíbil na závěr Knap.