Lidé procházející se v úterý dopoledne parkem jako by použili stroj času. Přímo před sebou mohli potkat Návštěvníky z minulosti. Přesně tak se jmenovalo vystoupení studentů RG a ZŠ města Prostějova.

„Pod vedením Jitky Minářové jsme připravili tři kramářské písně. Současně naši studenti a studentky kolemjdoucí hostili chlebem se solí. Jedna z nich navíc portrétovala návštěvníky happeningu,“ uvedla kantorka RG a ZŠ města Prostějova Dagmar Havlíková. Pozadu nezůstali ani mladí návrháři a modeláři se svou módní přehlídkou.

Tanečníci převedli snovou vizi v pyžamech

Hned tři vystoupení nacvičili tanečníci a literární dramatici ZUŠ Vladimíra Ambrose. Krátká vystoupení Po schodoch a Vogue doplnilo zpracování písně Babetta od dua Suchý, Šlitr.

„V tanečním vystoupení Po schodoch se jednalo o snovou vizi v pyžamech, o nové představy s ironickým nadhledem,“ zmínila se učitelka Hana Kotyzová.

Festival zahájil starosta

Letošní ročník oficiálně zahájil prostějovský starosta Jan Tesař a hned po něm v Duze vystoupilo olomoucké Divadlo Tramtárie. Večer zakončily na nádvoří prostějovského zámku kapely Převážně Nevážně a Main Street Ska Band.Středeční program startuje hned v deset dopoledne vystoupením pražského Divadla Arboretum.

Wolkrův Prostějov je přehlídkou nejlepších republikových recitátorů i divadel poezie. Sólisté se musí kvalifikovat ze spádových a krajských kol, účast mají zajištěnou laureáti z předchozího ročníku.

V kategorii divadel poezie se o vítězství utká jedenáct spolků. Pětapadesát sólistů je rozděleno do tří věkových kategorií – do sedmnácti, do dvaceti a nad dvacet let.

Jiří Možný