Skupinu Fešáci už sice nestihnete, ale máte ještě šanci vyrazit na čtyři super koncerty během července a srpna.

No Name

„Chtěli jsme, aby Noci plné hvězd oslovily všechny generace. Proto jsme šli cestou oslovení různorodého spektra interpretů,“ zmínil se organizátor koncertů Petr Zlámal z Prostějova s tím, že snahou bylo pozvat i jednu ze zahraničních skupin. A podařilo se. Už tento pátek od šesti hodin večer si na pláži U Lázničků mohou užít jedinečný koncert příznivci slovenské kapely No Name.

„Oslovili jsme ji z několika důvodů, mezi nimiž vyčnívaly skutečnosti, že skupina je úřadujícím Českým slavíkem v kategorii Slavíci bez Hranic, a dále, že ke Slovákům máme po všech směrech hodně blízko a lidé mají slovenské interprety hodně v oblibě,“ vysvětlil Zlámal.

Fanoušci uslyší během hodiny a půl dvacet songů, které budou tvořit průřez celé dosavadní tvorby kapely.

„Koncert s podtitulem Best of 2010 je svým způsobem vztažen k desce The best of 1999-2009 vydané v předchozím roce. Lidé si tedy budou moci připomenout jak starší pecky typu Čím to je či Žily nebo si poslechnout nový zpěvný hit Ná, ná, náá, který sice kapela vytvořila spolu se skupinou Chinaski, ale na koncertě ji uslyšíte pouze v jejím podání,“ prozradil manažer kapely Lubomír Novotný.

Timko přijede rovnou z ŘeckaIgor Timko

„Zajímavé také je, že zpěvák kapely Igor Timko se bude v pátek vracet z řecké dovolené a ke kapele se přidá až přímo na přehradě při zvukové zkoušce,“ svěřil se z perličkou Novotný. Na plumlovskou přehradu vyráží kapela kvůli atraktivnímu venkovnímu prostředí.

„S pořadateli jsme si padli do noty, i co se týče výběru předprogramu,“ nechal se slyšet Novotný. Samotnému koncertu pop-rockové skupiny ze Slovenska bude předcházet pro naladění té správné atmosféry přibližně půlhodinová diskotéka Radia Haná s navazujícím vystoupením předkapely. A milé fanynky, držte se, ne ledajaké. Roli předskokana „Nounejmákům“ si totiž střihne Michael Foret, rodák z Myslejovic a šestý v druhé sérii Česko hledá superstar.

Rock memory

Další bonbónek Nocí plných hvězd čeká především na rockové fandy v sobotu 17. července. V rámci večera Rock memory se zde vystřídají šlágry v podání skupin Keks, Kontakt, Quercus a Plus. Předkapelou jim budou prostějovští Old brown Shoes.

Nedvědi

V sobotu 7. srpna potom vybuchne U Lázničků opravdová folková bomba. Pláž totiž rozezpívají Nedvědi. „Během koncertu s podtitulem Hanácký Strahov na návštěvníky čekají nejdříve přibližně dvě pětačtyřicetiminutovky, v kterých se představí Franta a Honza v sólových vystoupeních. Pak bude následovat jejich společný koncert,“ přiblížil organizátor Petr Zlámal.

Katapult

Léto u Lázničků zakončí na historicky symbolické datum 21. srpna rockové pecky v podání skupiny Katapult.

„Frontman kapely Olda Říha po smrti svých parťáků nyní válí s dvojicí „zelenáčů“. V jejich společné hudbě se dokonale propojuje skvělý hlas Oldy s živelnosti obou mladých draků Andyho Budka a Ondřeje Timpla,“ láká Zlámal a jedním dechem dodává: „Bude to prostě extra zážitek, stejně jako všechny ostatní koncerty.“

Z výnosu koncertů jde část peněz na charitativní účely, mimo jiné i ve prospěch chovanců z Dětského domova v Plumlově. Více informací lze získat na www.hittrade.cz. (rok)