Čtveřice mladých kytaristů, odchovanců konzervatoře v moravské metropoli, má na repertoáru například úpravu Bachova Braniborského koncertu, rytmické kousky současného kubánského virtuóza Leo Brouwera nebo skladby Štěpána Raka z cyklu České pohádky.

Že byste si na koncert rádi zašli?

Redakce Prostějovského deníku má pro vás šest volných vstupenek. Vždy po dvou lístcích získají tři čtenáři, kteří se k nám dovolají jako první a správně odpoví na soutěžní otázku: Ve kterém roce bylo Brněnské kytarové kvarteto založeno?

Vaše odpovědi čekáme běhemúterka na telefonním čísle 582 310 321, které je k dispozici od 8 do 16.30 hodin. Vstupenky pro výherce budou připravené v redakci Prostějovského deníku na Vojáčkově náměstí 3, stačí si je vyzvednout.

„Brněnské kytarové kvarteto vzniklo na půdě brněnské konzervatoře. Na kontě má vítězství v soutěži komorních souborů Karla Ditterse z Dittersdorfu ve Vidnavě a významné ocenění získalo i na mezinárodní kytarové soutěži Maura Giulianiho v italské Gorizii,“ poznamenala Ludmila Kopečná Nedomanská z Kruhu přátel hudby v Konici.