„Zájemci si mohou rezervovat vstupenky na webových stránkách Apolla 13,“ informoval spolumajitel klubu Miroslav Hasa s tím, že koupit s předstihem se dají i v prodejně hudebnin v Kramářské ulici.

Laco Deczi žije od osmdesátých let minulého století v Americe a je jedním z nemnoha československých jazzmanů (pochází ze slovenského Bernolákova), kteří se dokázali proslavit po celém světě. V Prostějově se zastavuje každý rok, letos to bude už popáté, v rámci turné po Česku a Slovensku.

Přestože má čerstvě na krku už sedm křížků, jeho koncerty mají stále silný tah a fantastickou atmosféru.

Pro Prostějov to platí v každém případě. „Tato skvělá, bezprostřední muzika vynikající hbitou improvizací dokáže klub pokaždé nejen naplnit, ale i nadchnout,“ potvrdil Miroslav Hasa.

V hudbě Decziho a Celuly spatřují znalci originální spojení groove, elektronického jazzu a tichomořského folklóru. V jejich repertoáru jsou jak skladby původní, tak klasické jazzové standardy.

„Laco Deczi vystupuje v podstatě každý rok s obměněnou sestavou. Jaká bude letos, to zatím neprozradil, jisté je, že dorazí jeho syn, bubeník Vajco, a zůstane i klasické nástrojové obsazení. Trubka, basa, klávesy a bicí nástroje,“ dodal Hasa.