Právě tento výborný herec a šlachovitý podivín s dvanáctistrunnou kytarou představí v klubu v Barákově ulici písně ze svého nového alba. Jeho „Sbírka kiksů“ totiž vyšla právě před měsícem. Jiří Schmitzer tak dostál závazkům vůči své vydavatelské firmě, která po něm chtěla výběr jeho písní. Nebyl by to však on, kdyby se vydal tradiční cestou nějakého „Best of…“ alba.

Naopak v živém koncertu nahrál písně, které kdysi složil, ale už si je příliš nepamatuje. A tak se i prostějovští návštěvníci nemohou při koncertu divit, když tento „zuřivý a sprostý bard“ občas zapomene text či melodii. Zřejmě by ho to jinak ani moc nebavilo.

Jiří Schmitzer se, jak známo, rád pouští do často úsměvné improvizace. Dokáže přitom zpracovat témata osamění, stárnutí stejně jako prdění. Úhlem pohledu mu pokaždé zůstává ironická skepse.

Vstupenek na sobotní koncert je zatím relativně dost. Lze je sehnat v předprodeji přímo v klubu Apollo 13 nebo v hudebninách v Kramářské uličce. Zaplatíte za ně dvě stě korun.

„Lístky si lidé mohou rovněž rezervovat na internetových stránkách klubu, ovšem rozhodně to není žádná povinnost. Určitě se budou prodávat i přímo před koncertem,“ zdůraznil pořadatel Mirek Hasa.