Návštěvníkům se představí ochotníci z Němčic nad Hanou, Pivína, Boleradic, Napajedel, Koryčan, Brodku u Přerova, Brtnice, Kroměříže, Hvozdné či Dobronína.

„Nováčkem je Ochotnický soubor z Koryčan, který se přehlídky účastní poprvé, jinak se lidem představí soubory, které k nám jezdí pravidelně," uvedla Jana Oulehlová, kulturní referentka města, které ochotnický Máj tradičně pořádá.

Festival odstartuje v neděli 27. dubna o půl osmé komedií Charleyova teta v podání divadelního souboru Na Štaci z Němčic nad Hanou a skončí v sobotu 3. května, kdy se bude konat slavnostní vyhlášení výsledků. Na letošním ročníků se budou moct diváci pobavit u komedií (Charleyova teta, Zapeklitá komedie aneb Kdo si brousí nad Paďousy, Vražda sexem, Central Park West, Misantrop či Hrobka s vyhlídkou), pro dětské návštěvníky jsou připraveny dopolední pohádky (Lotrando a Zubejda, O princezně Čárypíše, Čarodějův učeň, Krkavci aneb láska je silnější než smrt nebo Královka koloběžka první). Přehlídku amatérských souborů uzavře v pátek večer černá komedie Hrobka s vyhlídkou, kterou divákům představí Zmatkaři z Dobronína.

Hanácký divadelní máj je moravskou přehlídkou venkovských divadelních souborů s výběrem pro národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou a současně také regionální přehlídkou činoherního divadla pro děti s doporučením na národní festival Popelka v Rakovníku.

Za představení zaplatí dospělí čtyřicet korun, děti pětadvacet. Permanentka na všechna představení vás vyjde na dvě stě korun. (ham)

Program Hanáckého divadelního Máje

neděle 27. dubna

19:30 Charleyova teta (DS Na Štaci Němčice nad Hanou)

Pondělí 28. dubna

10:00 Lotrando a Zubejda (Divadelní společnost Větřák Pivín)

19:30 Zapeklitá komedie aneb Kdo si brousí nad Paďousy (Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice)

Úterý 29. dubna

10:00 O princezně Čárypíše (Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka Napajedla)

19:30 Vražda sexem (Ochotnický soubor Koryčany)

Středa 30. dubna

10:00 Čarodějův učeň (Divadelní soubor J. K. Tyl Brodek u Přerova)

19:30 Central Park West (DS Bezchibi Brtnice)

Čtvrtek 1. května

14:00 Krkavci aneb láska je silnější než smrt (LDO ZUŠ Kroměříž)

19:30 Misantrop (Kroužek divadelních ochotníků ve Hvozdné)

Pátek 2. května

10:00 Královna koloběžka první (DS Na Štaci Němčice nad Hanou)

19:30 Hrobka s vyhlídkou (DS Zmatkaři Dobronín)

Sobota 3. května

17:30 Slavnostní vyhlášení výsledků přehlídky