Letos se přehlídky zúčastní patnáct divadelních souborů.

„Některé jsou stálicemi, jiné u nás přivítáme po několikaleté pauze. Velice nás těší, že se k nám hlásí i soubory z daleka. Letošním rekordmanem bude Rádobydivadlo Klapý až od Litoměřic, výjimkou nejsou ani soubory ze Slezska či Slovácka,“ prozradila Deníku ředitelka festivalu Linda Lešikarová.

„Soutěžní představení bude letos hodnotit tříčlenná odborná porota ve složení Milan Strotzer, Svatopluk Vašut a Josef Morávek. Představení pro děti a mládež bude hodnotit, kromě odborné poroty i Klub dětského diváka, pod vedením Zdeňky Gregorové,“ nechala ještě nahlédnout pod organizační pokličku Linda Lešikarová.

A co mladá ředitelka HDM považujete za divácký tahák letošního ročníku?

„Tradičně nejvíce diváky lákají domácí ochotníci z DS Na štaci a Morkovští ochotníci. Já osobně se těším na všechna představení, ale nejvíce zvědavá jsem na představení Divadla Dostavník Přerov.“

Pro DS Na štaci jsou němčická prkna domovskou scénou. Letos si soubor připravil politickou hru Převýchova v díře, inspirovanou autobiografickým románem Ladislava Vrchovského. Autor sám se ujal nejen režisérské židle, ale také ztvární jednu z hlavních rolí.

Prostor na jevišti už druhým rokem dostanou také děti z literárně dramatického oboru ZUŠ Němčice nad Hanou, kteří nesoutěžně vystoupí s pohádkou O bílé kočičí princezně. 

TADY JE PROGRAM PŘEHLÍDKY