Ten v osmnácti odjel do Prahy, a i když to neplánoval, domů už se z hlavního města nevrátil. Na Národní třídě si otevřel fotoateliér a na focení k němu bez ostychu dodnes chodí ženy nahoře i dole bez, neboť jeho hlavní pracovní náplní je focení ženských aktů.

„Pobýval jsem nějakou dobu v Praze, začal jsem fotit nahatý holky, a už jsem tam zůstal," uvedl se Jiří Steiger, který nahé ženy fotí už sedm let. Konkurence fotoateliérů je velká, ale především na akty se zaměřuje Jiří Steiger jako jeden z mála.

„Ženy, které chtějí udělat třeba příteli radost profesionální nahatou fotkou, se často stydí jít do ateliéru, kde fotí různé fota a začínají větou: ´No, víte, já bych chtěla tu fotku, jak máte v nabídce, tu nahatou.´ Takže mám před konkurencí plus, když se zaměřuji přímo na akty," prozradil s úsměvem Jiří Steiger, jehož výstavu, která bude v galerii k vidění do 11. března, uvedl zpěvem ženský sbor Proměny náznakem převlečený do negližé.

Fotky přišly omrknout a zhodnotit kromě obyčejných lidí také umělci z řad malířů a fotografů.

„Fotografie jsou bezvadně nasvícené, technicky propracované, akorát jsou dost upravené," hodnotil fotograf Karel Novák a stejného názoru byla i výtvarnice Zdeňka Davidová.

„Řekla bych, že fotografie jsou dost upravené a vypadají jako reklamní, ale každopádně jsou vkusné, kompozičně zajímavé a mají dobré světlo. Nepohoršují a vůbec se nedá říct, že by byly vulgární. Jsou jemně erotické a zde v galerii jsou příjemnou změnou," zamyslela se při pohledu na fotografie Zdeňka Davidová.

Mužští návštěvníci došli k názoru, že by se především mladé ženy neměly stydět ukázat se fotografům v plné kráse.

„Ženská krása je nádherná, je škoda, když se mladá žena nechce vyfotit nahá. Často si neuvědomují, že by to pro ně ve stáří mohla být krásná vzpomínka, kterou by klidně mohly vidět i vnoučata, nehledě na to, že takovou fotkou potěší i partnera," vyjádřil se k focení aktů jeden z návštěvníků.