Po úvodních slovech předsedy fotbalového klubu Vladimíra Staňka se rozjela zábava plná tance, jídla a pití. Večerem provázela hudební skupina Tamdem Protivanov, která se převážně věnuje českému a slovenskému popu a rocku. Na plese zazněly i lidovky a skladby staršího data.

Kolem půl jedenácté došlo k již tradičnímu vystoupení, které mívá každý rok obrovský úspěch. Ve scénkách vystupují představitelé fotbalového klubu a jsou plné humoru a nadsázky. „Představení se lidem moc líbilo. Už teď vymýšlíme, co bude příští rok,“ uvedl s úsměvem Lubomír Baláš, sekretář FC Kostelec na Hané. „Na přípravě plesu se podílelo kolem dvaceti lidí, všichni jsou to přátelé kosteleckého fotbalu,“ dodal Baláš.

Letos mohli lidé zhlédnout kombinaci tvrdého Rockyho a jemného tance baletek, které zatančily Labutí jezero. Scénku pak zakončil irský tanec v podání staršího tanečníka, který vytvořil s baletkami harmonizující taneční kreace. V představení vystupovali kromě jedné ženy jen muži. Diváci tak ocenili velkým potleskem jejich odvahu tančit v baletních sukních. Scénka trvala asi dvacet minut a pro velký aplaus byl konec třikrát opakovaný.

„Vystoupení jsme trénovali asi měsíc. A myslím, že se vydařilo perfektně,“ pochvaloval si Baláš. Jedním z návštěvníků byl i Ladislav Hynek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje a kostelecký místostarosta.

Přesně o půlnoci začala tombola, ve které byly zajímavé ceny. Návštěvníci mohli vyhrát například benzínovou sekačku, cestovní kufr, wellness poukazy, tiskárnu nebo mobilní telefon. „Ples dopadl na jedničku. Každý přiložil ruku k dílu a podařilo se to. Lidi byli velmi spokojení,“ konstatoval Vladimír Staněk, předseda FC Kostelec na Hané.