„Fleret s Jarmilou Šulákovou přijal naposledy naše pozvání před čtyřmi lety. Bylo to na přehlídku Rezonance na náměstí před radnicí,“ zmínil se pořadatel akce Miloš Plotz s tím, že přímo v Duze bude hrát kapela premiérově.

Proslulá folklorní zpěvačka Jarmila Šuláková, která letos v červnu oslaví osmdesátku, jezdí s folkrockovou partou řadu let. „V našem repertoáru se kromě valašských lidovek a valašského folku objevují i národní písně nadregionální. Vítá je publikum po celé republice,“ připomněl všeobecně známou věc frontman formace Zdeněk „Hrach“ Hrachový.

Zcela nebo téměř zlidovělé jsou také originální skladby Fleretu jako Zafůkané, Čistá jak Vizovice, Takú ti lištím nebo Tak už jsme došli. „Zatím jsme prodali pár desítek lístků, k dostání je jich ještě dost,“ ujistil v pondělí Miloš Plotz. Cena vstupenek do sálu se sto padesáti sedadly je přitom stejná, a to dvě stě korun.

Duha zhruba za měsíc sáhne do podobného soudku a nabídne další atraktivní koncert. Ani brněnská legenda Kamelot sice nezahraje na pozvání klubu poprvé, ale její vystoupení v úterý 10. března bude přece jen něčím výjimečné.

„Kamelot se letos pokusí o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Má v úmyslu absolvovat přes sto koncertů v kuse, což znamená, že každý den odehraje jeden. Takzvané turné O 106 odstartuje skupina Romana Horkého na domácí půdě, v brněnském Semilasse, a šňůru potáhne až do poloviny června,“ prozradil Miloš Plotz. Kamelot by v Prostějově měl být ještě v kondici, protože Duha pro něj představuje teprve devátou štaci v pořadí. Navíc mu vypomůže předkapela.