Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose, která přehlídku pořádá, připravila pro hudbymilovné publikum patnáct pořadů včetně tří chrámových koncertů. Tradiční prostějovský festival potrvá až do úterý 8. června.

Posluchači se mohou těšit například klavírní duo Milana a Renaty Bialasových, otce a dceru, které díky jejich četným turné znají po celé Evropě i ve Spojených státech (27. dubna).

Představí se také žáci pořádající školy, a to hned několikrát. Kromě absolventského vystoupení na domácí půdě je publikum uvidí a uslyší i před radnicí, kde upořádají promenádní koncert (30. dubna). V divadelním sále pak chystají komponovaný program Děti dětem (6. května) nebo koncert velkého Dechového orchestru s názvem V dálkách ztracený, na němž zazpívá populární dvojice Radka Fišarová a Tomáš Savka (7. května).

Posluchači umělecké školy Vladimíra Ambrose se objeví rovněž v kostele Povýšení svatého kříže. Ve středu 12. května zde vystoupí školní komorní orchestr a pěvecký sbor.

V hlavním kostele v Prostějově se současně chystá i společný koncert domácí starosvětské Vlastimily s chrámovým sborem z Poysdorfu v Rakousku a varhanní koncert v režii Tomáše Dittmanna.

„Na přehlídku jsme pozvali i Moravské klavírní trio nebo koncertní duo, jehož členové, Arthur Green a Solomia Soroka, jsou manželé a žijí v USA,“ zmínila se ředitelka Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose Eliška Kunčíková.