„Dívky se prostřednictvím komentovaných prohlídek připravují na uplatnění v cestovním ruchu. Provádět budou nejen farním a děkanským kostelem, ale i kaplí Nejsvětější Trojice. A podle počasí také rajským dvorem s pozůstatky původní křížové chodby bývalého augustiniánského kláštera,“ uvedl zástupce ředitele podnikatelské školy Marek Moudrý.

Sobotní prohlídky kostela začínají ve 13 hodin a opakovat se budou ještě třikrát každou celou hodinu.

„Jedné výpravy se z organizačních důvodů může zúčastnit maximálně dvacet pět zájemců. Bude pro ně připraveno i hudební překvapení,“ prozradil Moudrý.

Studentky podnikatelské školy budou hlavním prostějovským kostelem provázet i v rámci celorepublikové akce Noc kostelů, která se uskuteční v pátek 28. května. Před 18 hodinou ji zahájí slavnostní vyzvánění zvonů.

„Všechny církve otevřou své kostely a kaple lidem, ať už jsou věřící nebo ne. Kulturní programy, prohlídky běžně nepřístupných míst a atmosféra noci nabídnou neopakovatelný zážitek. Akce chce poukázat na kostely jako na důležitou součást našich životů a připomenout jejich kulturní hodnotu,“ doplnil Marek Moudrý. Bohatý program, který bude v kostelech probíhat až do půlnoci, lze navštívit zdarma.

„Naši studenti chystají při této příležitosti večerní kostýmované prohlídky,“ dodal Moudrý.

ZUZANA VYSKOČILOVÁ