„Před prázdninovou přestávkou si svá místa v sále zajistilo 1519 stálých diváků. Do loňského počtu abonentů tak chybí již jen 313 lidí," informovala Anna Kajlíková, referentka tiskového oddělení prostějovského magistrátu.

Další prodej obnoví divadlo 8. srpna.Vzhledem k tomu, že v Prostějově nepůsobí stálý soubor, bude jako vždy nabídka sestavena z hostujících divadel. A na co se mohou návštěvníci těšit v příští sezóně?

„Na setkání s mnoha hereckými hvězdami a divadelními soubory. Z pražských scén to bude Divadlo v Dlouhé, Divadlo Na Jezerce, Divadlo Kalich, Studio Ypsilon, Divadlo Ungelt, Divadlo v Řeznické a další," řekla ředitelka prostějovského divadla Jana Maršálková a pokračovala: „Do nabídky zařazujeme pravidelně také nejlepší oblastní divadla, a tak ve výčtu nebude chybět Moravské divadlo Olomouc, Slezské divadlo Opava, Divadlo Antonína Dvořáka Příbram, Městská divadla v Kladně a Mladé Boleslavi, Východočeské divadlo Pardubice či Klicperovo divadlo Hradec Králové i Štúdio L+S Bratislava."

A kdo přijede z hereckých hvězd?

„Uvedu jen některé, například Ivu Janžurovou, Richarda Krajča, Kamilu Magálovou, Bohumila Klepla, Václava Postráneckého, Svatopluka Skopala, Naďu Konvalinkovou, Annu Polívkovou, Jana Hrušínského," upřesnila ředitelka divadla.

Upozornila také na sedm zajímavých koncertů s významnými sólisty i hudebními tělesy.

„V dětském předplatném Čtyřlístek plánujeme divadelní ztvárnění Krkonošských pohádek, muzikál Ferda Mravenec, zábavný pořad s Michalem Nesvadbou i světoznámé Černé divadlo," upřesnila Jana Maršálková.

O své nepřijdou ani milovníci scénického čtení LiStOVáNí Lukáše Hejlíka.

Výčet připravovaných pořadů je však mnohem obsáhlejší, zahrnuje také koncerty populárních osob, divadelní přehlídku a oblíbenou Noc divadel.

„Chodím do divadla ráda, ale předplatné jsem neměla, a tak jsem se na některá představení nedostala. Věřím, že letos už mi zahájení sezóny neunikne," řekla Marie Dostálová z Prostějova.

MARCELA ŽŮRKOVÁ