Paní ředitelko, ovlivní plánovaná rekonstrukce chod divadla, popřípadě na jak dlouhou dobu?
Po domluvě se zřizovatelem jsme se rozhodli zkrátit sezónu. Letos i příští rok skončíme během května. V letošním roce dáme vnitřní prostory k dispozici řemeslníkům až do září. Tento čas samozřejmě obsahuje i nějakou rezervu. Musíme počítat s dobou na úklid. Během těchto měsíců nejenže nemůžeme hrát, ale také nemůžeme pronajímat spolkové prostory. Bohužel se omezený provoz dotkne dvou tradičních červnových akcí, a to divadelní přehlídky MEDart a Wolkerova Prostějova. Tyto události budou muset letos proběhnout v náhradních prostorách. Divadlo v žádném případě nechceme na celé dva roky zavřít.

Znamená to pro vás třeba i stěhování na jiné místo?
My jako divadlo se nikam stěhovat nebudeme. Samozřejmě však dojde k tomu, že budeme muset přesunout nějaké věci a uvolnit prostory. To už vše bude záležet na domluvě s konkrétní firmou. My však stále budeme pracovat v našich prostorách, jak jsme zvyklí.

V budově se nachází mimo divadla i kavárna a restaurace. Bude omezen i jejich provoz?
Kavárna i restaurace také omezí provoz, a to v letních měsících, konkrétně v červenci a srpnu. Restauraci však hodně zasáhne to, že od jara nebude vůbec v provozu zahrádka. Především z toho důvodu, že v těchto místech bude staveniště, dělníci sem například dovezou čtyři kamiony střešních tašek.

Sanace, kopání, fasáda i nová opona

Přece jenom se nabízí i otázka k samotným opravám. Máte představu, jaké práce budou řemeslníci provádět?
Zatím mám částečnou představu. V první fázi budou provedeny spíše stavební práce. To jsou ty, kterých si návštěvník na první pohled ani nevšimne. Čekají nás např. sanační práce, kopání kanalizačních a vodovodních přípojek, nové elektrické rozvody v suterénu. Nemine nás ani repase všech oken. Pak už by měly následovat věci, které pozná i samotný divák. Bude nová opona, čalounění v sále a budeme pokládat i nové koberce v divácké části. Co se týče exteriéru, už od jara bude celá budova v obležení lešení a mělo by dojít k opravám střechy a také sjednocení barvy na fasádě.

Na závěr bych se rád zeptal na akce v divadle. I když kolem oprav bude asi spousta práce, nechystáte nějaké novinky v programu?
Na program se ptáte brzy. Zatím na něm pracujeme a začínáme stavět sezónu. Můžu prozradit, že budeme realizovat například Noc divadel, nabídneme zase Troják, na podzim možná nějaký zajímavý koncert a pro věrné abonenty tradiční předplatné. Teď bude důležité ty dva roky zvládnout v podmínkách, které tady v souvislosti s opravami vzniknou. Věřím však, že výsledek potom bude stát opravdu za to.