„Letošní osmý ročník jsme zaměřili na komedie. Jsou to hry spíše pro odlehčení, protože doba si to žádá. Lidé si chtějí odpočinout," uvedla referentka kultury Jana Oulehlová.

Sérii pěti pátků věnovaných divadlu odstartuje Žena v trysku století v podání divadelního souboru Na Štaci. „Jako první se představí náš soubor, což není tak obvyklé," doplnila Jana Oulehlová.

V listopadu se mohou milovníci divadla těšit na pásmo humorných monologů o posledních věcech člověka s názvem Ať žijí nebožtíci, představení v novém roce odstartuje komedie o fotbale a vdávání. Na únor je naplánovaná hra na motivy filmového scénáře Ingmana Bergmana Lesní jahody, sérii divadelních vystoupení uzavře v březnu jevištní koláž na motivy povídek Ivony Konečné.

Jednotlivá představení začínají v devatenáct hodin, výjimkou je listopadová hra, ve které nastoupí herci na pódium o půl hodiny později. Vstupenky na jednotlivá představení stojí sedmdesát korun a permanentky pořídíte za 280 korun. Pokud půjdou oba rodiče s dětmi, dvě z nich mohou zhlédnout představení zadarmo.