Divadelní program v místním kině Oko začne v sobotu 1. května o půl osmé večer. Kdo všechno se na jevišti objeví?

„Přehlídku otevře zavedený spolek J. K. Tyl z Brodku u Přerova Rybou ve čtyřech,“ zmínila se hlavní organizátorka Jana Oulehlová s tím, že hned v neděli uvidí diváci tři představení. S Královských strašidlem se bude snažit uspět Divotadlo z nedalekých Otaslavic a o konkurenci se mu postarají Ochotníci z Kozlan (Po všem hovno, po včelách med) a Morkovští ochotníci (Hrobka). Od pondělí do pátku se na pódiu vystřídají soubory z Kroměříže, Drnovic, Napajedel, Ostrožské Nové Vsi, Olomouce (Tramtarie), Hvozdné, Šternberka, Velkých Opatovic a Luk nad Jihlavou. Repertoár, s nímž přijedou, dává tušit, že většina amatérských herců chce publikum především pobavit a rozesmát.

Kukátko bude k mání každý den

„Ne každý bude mít samozřejmě možnost sledovat festival celý. Postřehy z jednotlivých dnů tedy divákům zprostředkuje zpravodaj Kukátko, který si vezmou na starost žáci z němčické školy. Oproti minulým ročníkům, kdy vznikal jen na úvod a na závěr přehlídky, bude vycházet každý den,“ slíbila Jana Oulehlová.

Vstupenky včetně permanentky za 250 korun se dají koupit v kulturním středisku na Městském úřadě v Němčicích. „Lístek na představení pro dospělého stojí 40, pro děti 25 korun,“ podotkla pořadatelka.

Slavnostní vyhlášení výsledků čtyřiadvacátého Hanáckého divadelního máje se chystá v sobotu 8. května o půl šesté odpoledne.