„Program je určen pro děti do dvanácti let. Mohou se těšit na večer plný her, čtení z knížek, ale i na setkání s Benem a Umutem, dobrovolníky z Německa a Turecka,“ zmínila se pořadatelka Kateřina Opatrná s tím, že děti se budou moci zapojit i do chatu s ostatními nocležníky v Česku a jinde v Evropě.

„Ti, co se odhodlají u nás přespat, budou potřebovat malý polštářek, karimatku, spací pytel, pyžamo, ručník, hygienické potřeby, přezůvky, kartu zdravotní pojišťovny, zápisník, oblíbenou pohádkovou knížku a samozřejmě dobrou náladu,“ dodala Opatrná. Účastníci Noci s Andersenem se rozejdou domů v sobotu o půl deváté ráno. Ve škole dostanou ještě snídani.

Nocleh na dětském oddělení prostějovské knihovny je v pátek rezervován pro čtvrťáky Základní školy v Majakovského ulici. „Mají to jako odměnu za svou čtenářskou aktivitu a výpomoc při organizování různých besed,“ nechala se slyšet Jarmila Šmucrová z knihovny. Tradiční program, to znamená soutěže a čtení Andersenových pohádek, zpestří dětem návštěva prostějovské základní umělecké školy, kde pro ně dívky z dramatického oboru připravili divadelní představení na motivy Mikulášových patálií.