„Myslím, že jeho vystoupení bude opravdovým hudebním zážitkem i skvělou zábavou,“ míní pořadatel Mirek Hasa. „Je možné, že představí některé písničky z připravovaného CD,“ poznamenal s tím, že obzvláštní pozornost si zaslouží Krausův „Band“ složený z výtečných hudebníků. (Radek Břicháč – bicí, Milan Šenki – perkuse, Pavel Fanta – klávesy, Dalibor Joska Mucha – basa, Tomáš Vychytil – kytara, Justína Mastná – vokál).

Sestava na pódiu spustí až v devět hodin večer. Do Apolla ovšem přijďte dřív, protože od sedmé hodiny dostane prostor Krausův host Lukáš Zíta. „Je to jeho manažer a zároveň písničkář. Na kytaru skládá vlastní věci, ale hraje i netradiční aranže skladeb slavných amerických muzikantů jako je Simon and Garfunkel, Clapton, Dylan a další. Žánrově se pohybuje na pomezí blues, soulu a folku,“ prozradil Hasa. Lukáš Zíta vydal v listopadu album Babaryba, které prezentuje právě s Davidem Krausem na jejich společné podzimním šňůře po republice.

Lístky na prostějovský koncert jsou už teď k dostání v hudebninách v Kramářské ulici a rezervovat se dají také přes internet na stránkách klubu Apollo 13. Zájem o ně je, ale k dispozici budou i těstě před akcí.

Pokud se v nejbližší době vypravíte do Prahy, můžete osmadvacetiletého Davida Krause vidět v Divadle Fantastika, kde vystupuje například v muzikálu Obraz Doriana Graye. Za zmínku stojí, že si před dvěma lety zahrál po boku své matky Jany Krausové ve filmu Věry Chytilové Hezké chvilky bez záruky.