Od premiéry filmu Svět podle Daliborka uplynul už nějaký ten čas. Jak se vám od té doby změnil život?
Upřímně bych se nejradši na veřejnosti ani neukazovala. Bylo to strašné, když jsem ve filmu viděla ty nesmysly. Už jen ta scéna, kdy chodím Daliborovi do koupelny. Nikdy tam nechodím, on si vždy zamyká. Ale je toho hodně a teď si na všechny ty nesmysly nevzpomenu.

Takže chcete říci, že se podle vás nejedná o dokument, ale hraný film?
Když se to natáčelo, tak všem známým a kamarádkám jsem říkala, že se jedná o normální hraný film. Nejdřív jsme podepsali smlouvu, kde se o žádném dokumentu nepsalo. Pak, když jsme natáčeli v parku, tak Dalibor zaslechl režiséra říkat, že se jedná o dokument. Začalo nám to být divné, proto také pak donesl papír, kde bylo jasně napsáno, že se jedná o hraný film.


Některé scény ale vypadaly dost autenticky, například vaše hádka s Daliborem…
Ta hádka byla perfektní, tu jsme dobře zahráli. A když režisér říkal, že jsme zapomněli, že tam není kamera, tak to je nesmysl. Přece jsme věděli, že se do ní nesmíme dívat.

Vít Klusák říkal, že byla i kvůli hádce zavolána policie. Co je na tom pravdy?
To je také nesmysl. Maximálně u nás zvonila sousedka, protože štáb dělal pozdě v noci při balení svých věcí dost hluku. My jsme ani nezaznamenali, že by někdo někdy od policie přijel. Nám bylo pak řečeno, že údajně přijeli a že to řeší ve vchodě Klusákova asistentka. Ale nic o tom nevíme.


Ve filmu jsou zachyceny i dost radikální názory a násilné zážitky vašeho přítele Vladimíra. Ty má také brát divák s rezervou?
On si to vše vymyslel, nikdy by nikomu neublížil. Říkáme mu takový baron Prášil. Ale Klusákovi se to, jak si vymýšlí, líbilo. Chtěl to zkrátka udělat dramatické.

Po tom všem, jste vůbec s režisérem v kontaktu?
Na premiéře v Prostějově jsme se viděli snad po dvou měsících a dále spolu v kontaktu nejsme. Ono je to totiž s Klusákem vždy stejné, mám to potvrzené i od jiných, které napálil. On je na začátku boží, dělá takové to ťuťuňuňu, dá si vás do přátel na Facebooku, vše si překroutí k obrazu svému a pak si vás z těch přátel odebere.