„Na dvacátého ledna jsme připravili koncert na kterém vystoupí soubor Camerata Brunae. Myslím, že to bude opravdu kvalitní koncert,“ uvedla Ludmila Kopečná Nedomanská, z konického Kruhu přátel hudby. Na programu budou především díla Wolfganga Amadea Mozarta.

O den později, ve čtvrtek jedenadvacátého ledna se v Prostějově setkává hned několik kulturních akcí. Jednou z nich bude přednáška z cyklu Akademie třetího věku.

„Po loňském úspěchu přednášky Jitky Tláskalové o malířské rodině Mánesů a jejich působení na různých panských sídlech jsme připravili přednášku s názvem Naše paní Božena Němcová,“ řekl Ivan Čech.

Jak Jitka Tláskalová sama přiznala, nejlépe se jí přednáší o tom, co ji samotnou těší a co ji baví, a tak osudy naší první velké spisovatelky Boženy Němcové jsou bezesporu tématem, které potěší i její posluchače.

Chystá se i premiéra filmu o Edvardu Valentovi

Premiéru nového filmu zachycujícího osudy prostějovského spisovatele a novináře Edvarda Valenty chystá na 21. ledna autorská trojice Jakub Vejmola, Miroslav Ondra a Vojtěch Pospíšil.

Na Základní umělecké škole Vladimíra Ambrose připravili na tentýž den koncert žáků ke sto dvacátému výročí školy. V průběhu měsíce se zde bude konat také několik besídek. Lednový program uzavře sedmadvacátého Kytarový večer s poezií.