Přesto se na nějaký čas odmlčeli. Nyní tato kapela hrající melodickou, emotivně zabarvenou rockovou hudbu s potenciálem přitáhnout stadióny diváků, přichází s druhou deskou. Nazvala ji jednoduše Clou. Hned po jejím čtvrtečním křtu v prestižním pražském Lucerna Music Baru dorazili tento pátek do prostějovského Apolla 11. Zde také vznikl rozhovor se zpěvákem skupiny Lukemem. „Má úžasný talent na melodie a navíc je ze sebe sype velice rychle,“ tvrdí o něm bubeník kapely Rae.

Jak se v člověku rodí melodie?
Po pravdě řečeno netuším. Od puberty se mi líbila melodická rocková hudba a punk rock. Tak snad tím, že v tom člověk neustále žije, tak mu to pak naskakuje nějak samo.

S čím chcete, aby lidé z vašich koncertů odcházeli?
To necháváme pouze na nich. Jestli odejdou s dobrým pocitem, že se jim to líbilo a že je naše kapela příjemně překvapila, tak je to fajn. Pokud odejdou naštvaní, že čekali víc, tak to pro nás znamená impuls, že je ještě na čem máknout. Vždy se ale maximálně snažíme, aby lidé byli spokojení. Zároveň každý koncert bereme i jako možnost, jak zjistit, co bychom mohli pro příště vylepšit.

Po vydání prvního alba jste docela vylétli nahoru. Jak vám zachutnal úspěch?
Hlavně nás to hodně překvapilo. Najednou byl kolem nás docela humbuk a nebylo lehký se s tím vyrovnat. Na druhou stranu bylo fajn, že jsme si mohli dál dělat muziku, tak jak jsme ji cítili a ona se díky úspěchu Island Sun dostávala do světa. V první řadě se to projevilo tak, že na nás prostě začalo chodit podstatně víc lidí.

Předpokládám, že jste museli hodně koncertovat. Dalo se to zvládat?
Bylo to dosti náročný. Především proto, že se živíme normálně civilní prací a muziku bereme jako koníčka. Pokud chceš dělat dvě věci pořádně a žádnou z nich neflákat, tak si musíš umět svůj čas dobře zorganizovat.

Daří se to?
Docela jo, přestože na sebe mi ho už moc nezbývá. Bylo období, kdy jsme měli opravdu příliš hodně koncertů a hraní nás už pomalu přestávalo bavit. Jeden ze členů kapely kvůli tomu odešel. Vůbec jsme se mu nedivili. Abychom mohli pokračovat dál, museli jsme udělat dvě věci: jednak sehnat nového basáka, jednak radikálně omezit koncertování.

Přestože nyní hrajete poměrně málo, tak do Prostějova jste dorazili. Proč?
Nejspíš počasí, konkrétně převládající větry ze západu. Ale vážně. V Prostějově jsme už hráli a bylo to super. Bavilo to lidi i nás. Takže nabídku vystoupit tady, jsme prostě nemohli odmítnout.